export mysql db ? :o((

Zdravim! Nevim,jak jste na tom vy,ale ja mam zhruba 1,7 Mb velkou databazi - a pri exportu cele db,pripadne jen tabulek mi to hodi error - pripadne se ulozi nesmyslny soubor .sql /nesmyslny=nejaka binarka,urcite ne plain text.../.
Ma nekdo podobny problem nebo nevite,jak ho resit?
Asi chybka v phpmyadmin...
K dispozici asi ani nahodou nemame konzolu s mysqldump,ze ne?
Sorry bohužel s tím ti moc nepomužu:-(. Skoušels kompresi?
Mam jiny problem:

Databazi mam v textovem souboru ale nevim jak ji mam dostat do dazabaze na jinem serveru... (stehuju phpBB)
V FAQ je napsany: "Do jiné databáze lze tento soubor nahrát např. pomocí řádkového programu "mysql":
$ mysql -u uzivatel -h pocitac -p databaze <soubor_s_dumpem "
ale nevim co se mysli tim řádkovým programem a jek to udělat.

Please radu diky.
Mam cca 7MB databazi a s exportem neni problem. Delam to pres phpmyadmin. Vysledkem je plain text. Toto pak importuji na jiny server tez pres phpmyadmin a tez bez problemu.
2 hugo: kdybys chvíli hledal v phpMyAdminovi (rozumněj klikal a zkoušel kde co je) tak najdeš pod záloškou SQL možnost náhrát ze souboru
Zdravím. Ano, je tam možnost nahrání z textového souboru ale předpokládá to že v tom textovém souboru je sql dotaz - nebo jsem tam něco přehlédla? Potřebuju naimportovat data oddělená středníky (případně čárkami, tabulátory...) Potřebovala bych přijít na to jak se s tím pracuje... Nemůžete mi někdo napsat, jak má ten textový soubor vypadat aby to ten phpMyAdmin naimportoval? Ale i tak to bude jen půlka vítězství... Potřebovala bych zjistit jak aktualizovat tabulku pomocí skriptu a uploadu souboru s aktuálními daty. Přísahám, že hledám, ale asi blbě, protože nic nenacházím. Za každou radu moc předem dík
Nebo: databáze - název tabulky - Vložit textové soubory do tabulky (až dole)
zkontrolovat typ oddělovače ... a není potřeba žádný SQL dotaz

Ten PHP script by měl jít napsat, ale hotový asi nikde nebude a asi by bylo rychlejší jej napsat, než něco upravovat.
Co myslis tou aktualizaci? Pridani novych zaznamu, nebo uprava stavajicich? Skript je velmi jednoduchy, nic na nem neni ;o)
tak nevim... taky jsem se snazil o export bohuzel mi to vzdycky vyhodi (IE 6.0) - "Stahnout soubor export.php" ? Poradte docela bych to potreboval
lumy..hledat :)