Co to je MySLQ

Co je to MySLQ a kčomu to je?
databázový systém
to viem aj ja a načo to je dobré?
Wafle - opravdu? Já jsem o databázovém systému MySLQ ještě neslyšel. Asi mám pořád mezery no.
http://interval.cz/serial.asp?serial=152
tom tam ^^^ se taky mluví o databázovém systému....
A jo SLQ != SQL, tak se překlepl, no...
Tak to nekdo vysvetlete,html docela chapu ale databazovy system mi dela potize,tak mi to nekdo vysvetlete trochu blize
MySQL =IMHO předevšim DATABÁZE (zkráceně db)
PHP =Jazyk, který je hodně propojovaný s MySQL
Závěrem =Před jakýmkoliv učením PHP a MySQL se nauč HTML, a udělej si stránku s html
MySQL a PHP nemusí mít nutně něco společného s HTML....
Databázový systém je program na správu dat. Zkákladem je tabulka, která má sloupečky určitého typu. Databáze je 1 nebo spousta tabulek. MySql pak s těmito tabulkami umí pracovat (vytvářet, plnit, mazat, vyhledávat, řadit, spojovat...) a to všechno rychle a spolehlivě, ovládá se to jazykem SQL a jsou tam vyřešené věci typu více přístupů naráz, práva na přístup a td.
Diki velmi si mi pomohol ale ked sa prihlasim na webzdarma.cz a potom kliknem na NASTAVENÍ a v pravom menu na phpMy Admin a ako meno napíšem adresu svojej stránky ako to robím pri prihlasovaní na webzdarma a aj napišem heslo ktore používam na prihlasovanie na webzdarma stisknem Login a mi napiše chybu ´´nedá sa prihlásiť k MySQL serveru a heslo zadavam dobre tak prečo to neide?
zapnul sis MySQL?>Administrace>Nastavení>Nastavení MySQL, tam dáš Aktivní, změníš si heslo, a pak možná se logneš. Pak je rychlejší zadávat mysql.wz.cz než složitě wz.cz, login atd.
Už to mám ale vobec nerozumiem tej tabulke čo som vytvoril čo to tam vlastne mam vkladat, vyberať a pisať?
>> Už to mám ale vobec nerozumiem tej tabulke čo som vytvoril čo to tam
>> vlastne mam vkladat, vyberať a pisať?
No to záleží na tobě k čemu databázi chceš využít. Pokud nemáš tušení co do ni dát, tak ji zřejmě nepotřebuješ.
Je důležité zeptat se na jednu věc - na jaké úrovni ovládáš PHP? Protože bez PHP ti bude databáze užitečná jen mizivě.
Szalinski:

Takhle je to na prd. Kup si nějakou literaturu. Já jsem si koupil kdysi "PHP - tvorba interaktivních internetových aplikací" (Jiří Kosek) a tam je popsaný pro začátečníky všechno krásně včetně MySQL.
ni hao
HA Ha Ha.... od pana koska ses moh učit tak před 10 lety, to ta kniha patřila k e špičce a on taky. Dnes je bohužel doba jiná... Onu knihu vlastním také a také jsem s ní začínal, ale je tam SPOUSTA chyb! člověku který programuje to nebude tolik vadit jako začátečníkovy, který se naučí ukládat soubody třeba do něco.body nebo .tail ...
bezpečnostních chyb je tam ovšem mnohem víc....
Sám přiznávám že jsem to dřív také netušil a proto říkám že tato kniha je dobrá tak na podložení nohy u stolu...
s pozdravem Marek
pro zacatek v php a MySQL (spise v php ale je tam vysvetleno i SQL) je dobra kniho od pressu PHP pro uplne zacatecniky od Jakuba Macha.
2SomeAny: souhlasim na ty jsem taky zacinal a i kdyz nejsem zadnej znalec aspon tusim, pro zacatek je fakt dobra