nevim si rady se SQL dotazem:(((

mam tento dotaz:
$query = @MySQL_Query("SELECT id, jmeno, email, druh FROM vyber WHERE (uz_jmeno LIKE '$login') AND (heslo LIKE '$password'");

a porad mi to hazi chybu:
Warning: Supplied argument is not a valid MySQL result resource

nevite prosim co s tim je?
asi tym ze nemas validny mysql resource ;-)
imho to bude tymi zatvorkami vo where; posli chybove hlasenie od mysql
ak nepoznas - mysql_error, cize nieco taketo:
$query=mysql_query("select .... and heslo='$password'") or die("Chyba: ".mysql_error());
BTW: ja by som pri prihlasovani nepouzival LIKE ale ='$login', mohlo by ti to narobit problemy
Zrejme prazdny vysledek..
Je to nejspíš tou chybějící závorkou na konci.
->Sojkovec: MySQL_Query vrátí validní resource, i když výsledek je prázdný.
Stilett: jj, presne tak to bylo

dik vsem

a jeste bych mel jeden dotaz:¨
kdyz to heslo chci mit zasifrovany tak pouziju PASSWORD('$heslo') , ze jo?
ale jak to heslo dostanu z DB zpet nezasivrovane?

nebo jsem taky zkousel MD5(); , ale taky nevim jak to vratip zpet abych to porovnal:(((
spook: Z md5 beznou cestou uz nic zpatky nedostanes. Porovnani se dela tak, ze zhashujes to, co ti posle klient a porovnas z hashem jiz ulozenym. Lepsi nez md5() je crypt().
no moc to nechapu:
crypt($moje_tejne_heslo, [sem nevim co napsat?]);
je mozne ze bych mel crypt na localu zakazane?
spook: To se mi nezda, ne ze by to neslo, ale normalne je soucasti zakladniho modulu PHP.
tak co delam blbe?

--kod.php(stazeno z netu)
<?
$heslo="heslo";
echo "S využitím pomocného parametru: ".Crypt($heslo,"bh")."<br>\n";
// výstupem řetězec bhiMVMGadH0zQ
?>

--vystup
Warning: crypt() is not supported in this PHP build in C:\apache\htdocs\pokus.php on line 3
S vyuľitím pomocného parametru:
spook: Stahni si nejnovejsi verzi PHP.
no do php5 se mi moc nechce
Nejnovejsi verzi PHP 4.
problem je v tom ze instalace php je nad moje sily(aspon myslim, naposled jsem to zkousel pred rokem), ja pouzivam PHPTriad
Je to uplne trivialni. Proste stahni binarku a prelizni ji tu starou, tot vse.
Jinak ad phptriad: Tim se to vysvetluje. Ty phpTriady jsou pekny pakarny, casto nakonfigurovany tak, ze php tam bezi jako CGI program, misto jako mod Apache.
no tak ja to asi zkusim nainstalovat sam, ale moc se mi do toho nechce:))
spook: Ma to jednu vyhodu. Konfiguraci provedes jen jednou. Pak staci konfiguraky zazalohovat a je to.
jo uz jsi me precvedcil, nekdy to naistaluju(ale az na to budu mit dost casu:)))))
Ja si to instaloval vsechno sam, s pomoci oficialnich manualu. Slape uplne vsechno jak na dratku, od .htaccess az po SSL.