datum VS den v týdnu

tak mam jeste jeden dotaz...
existuje funkce na vácení dne v týdnu z datumu, ale je i neco opacneho... ze bych napsal ctvrtek a vratilo mi to vsechny datumy (od, do) kdy je ctvrtek?

Muj problem:
Mam nepravidelne akce urcene presnym datumem (u tech neni problem), ale take mam pravidelne akce napriklad vim, ze pravidelne kazdy ctvrtek se kona nejaka akce.

jak udelat select, ktery mi vypise jednak ty nepravidelne akce s urcitym datumem a novejsi nez je datum, a zaroven i ty akce pravidelne ale s aktualnim datem...

Priklad:
zdrojova data.....

- 25.5. bude fotbal
- kazdy ctvrtek je hokej

a ja bych rad mel tabulku kdy reknu datum >=18.5. a vypise mi to:
19.5. - ctvrtek - fotbal
25.5. - streda - hokej
26.5. - ctvrtek - fotbal
2.6. - ctvrtek - fotbal
atd...

napada nekoho neco?
Predem moc diky.
ja by som to riesil asi tak, ze v jednej tabulke mam nepravidelne veci, a v druhej pravidelne (alebo mat jednu a tam pole napr. pravidelnost) a potom to rozlisovat v PHP...
s tim selectem čtvrtků by to šlo třeba takto:
select *
from tabulka
where date_format(datum, "%w") = 4
and datum > '2005-03-01' and datum < '2005-06-01'

to číslo je 0=neděle, 1=pondělí,.... 6=sobota
myslel jsi toto?
pro mishu: no presne tak to mam, ale to jsou 2 dotazy a pak nejake zbesile slucovani a nebo to vypsat jako 2 oddelene tabulky...

pro marka:
diky za napad, takle by to samozrejme fungovalo za predpokladu, ze mam presne nagenerovane datumy, kdy se akce kona, ale to ja nemam... mam v db pouze informaci, o tom ze se to kona kazdy ctvrtek... a prave potrebuju nejak dogenerovat ty datumy...

- take uz me napadlo, ty datumy nagenerovat pri vkladani a bylo by to vyreseno..., ale to by mohlo byt hodne insertu, nebo by to bylo resitelne jednim dotazem (insertem)?
- a jako dalsi vec me napadlo tak jak to mam ve dnou tabulkach v jedne presny datum (nepravidelne akce) v druhe (urceni dne: po, ut ...) no a napsat 2 selecty a ty nepravidelne narvat do pole, ty datumy nagenerovat v PHP a narvat je take do pole, to pote setridit a vypsat, ale to je dost krkolomne...

Dik za rady
Aha, takze ty nemas data, ale ctvrtky a nemas k tomu zadny zaznam v db?