Automatická záloha databáze

Trochu jsem tak popřemýšlel, nevím jestli to není moc složitý a hlavně jestli to bude užitečný:

http://blahapet.wz.cz/index.php?file=522
<HTML>Dle tve rady by se zaloha provadela pri kazdem pozadavku a to je dost paranoidni a zbytecny...
Udelat jednou za mesic zalohu v phpadminu snad neni tak naobtiz ale i tak neni treba jelikoz na WZ se databaze zalohuji</HTML>
imho tenhle priklad neni prilis univerzalni ...minulej tyden jsem se taky snazil vytvorit si skript pro pravidelne zalohovani DB a log souboru serveru. Doporucen mi byl tento clanek: http://www.webguru.cz/clanky/view.php?id=77
Docela v pohode, stacilo upravit drobnosti (hlavne osetrit apostrofy) a funguje to :) Ve spolupraci s cronem velice uzitecne... Zatim to pouzivam jen s tim cronem, jednou denne, ale planuju, ze to zaclenim do administracniho systemu webu a bude se spoustet pri kazdem prihlaseni uzivatele ...kdyz v tom udela nejakej bordel, aby se to dalo obnovit ;-)
diky vsem a hlavne Brolimu - je to skvely, uz to pisu do administrace webu - to bude pohoda a bezpeci :)
Richard:

>> Dle tve rady by se zaloha provadela pri kazdem pozadavku

Proč? Jak tam popisuju, stačí někde na stránce uvést odkaz s parametrem na tu funkci, která to provede a třeba jednou za měsíc kliknout.

>> ... ale i tak neni treba jelikoz na WZ se databaze zalohuji

Chceš tím naznačit, že když např. někdo omylem v nastavení odškrtne databázi na neaktivní, tak mu na požádání na email pošlete jeho SQL soubor?
tak na tuhle Petrovo otazku bych take rad slysel odpoved Richarde
Nebo co třeba udšlat: Každou hodinu prvním návštěvníkem (ať je legrace;-)) že se o dumpne a mailne na tvůj/Váš mail?
JA som si zalohoval databazu v phpBB 2.0.13 (je na www.phorum.cz) a skusal som ju potom obnovit tu na webzdarma (tu mam phpBB 2.0.15 - forum funguje v pohode ale databaza sa neobnovy) a vypise mi Vyskytla sa chyba pri nahrávaní súboru zálohy. Neviem preco - som v tom este lama a ucim sa ale ak sa da poradte:)
DIK
Jozef: buď je chyba už v SQL dotazu, nebo si tu zálohu neumí phpbb rozebrat
balahapet: neí to trochu moc komplikovaný, já jsem si tedan napsal fci, které se hodí jenom spojení, případně za které(ých) tabulky a udělá se záloha, když pribude tabulka, tak nemusim nic upravovat, páč si je to nalistuje samo
plusminus:no tak ho sem hod a posli ho dis, at ho da do faq....
function backup($dbase){
$result = mysql_list_tables($dbase);
while ($row = mysql_fetch_row($result)) {
$tabulka = $row[0];
unset($sloupce);
$fields = mysql_list_fields($cfg['connection']['db'], $tabulka);
$columns = mysql_num_fields($fields);
for($i=0;$i<$columns;$i++){
$sloupce[] = mysql_field_name($fields, $i);
}
$backup .= "\r\n-- -----------\r\nDROP TABLE `".$tabulka."`;\r\n";
$tmp = Mysql_Fetch_Array(imp_query("SHOW CREATE TABLE `".$tabulka."`"));
$backup .= "\r\n-- -----------\r\n".$tmp['Create Table'].";\r\n";
$qu = imp_query("SELECT * FROM `".$tabulka."`");
while($ar = mysql_Fetch_Array($qu)){
$backup .= "\r\n-- -----------\r\nINSERT INTO `".$tabulka."` (`".implode("`, `", $sloupce)."`) VALUES (";
unset($record);
foreach($sloupce AS $sloupec){
$record[] = "'".mysql_escape_string($ar[$sloupec])."'";
}
$backup .= implode(", ", $record);
$backup .= ");\r\n";
}


}
return $backup;
}
// mělo by to fungovat :-)
pekny, sikovnej kluk;-) uz by to akorat chtelo upravit, aby to byl phpscript, kterej by se zavola cronem a on ulozil zalohu na disk:-) to uz bude hracka
plusminus+-:

... asi jsi vymyslel líp. Mně to sice funguje taky, ale je s tím fakt práce.
no aje mi 14, heč :-))
no jo, ve ctrnacti sem byl taky dobrej;-)
presne, ted v 73 to uz tak dobry neni ;)