INSERT INTO nechápu...

Nevíte někdo, kdokoliv, proč nefunguje toto?:

$sql2 = mysql_query("INSERT INTO seznamse_profil VALUES ('', $jmeno, $zaliby, $pohlavi, $prijmeni, $heslo2, $login)") or die (mysql_error());

předtím mám:

$heslo = $_POST['heslo'];
$heslo2 = md5($heslo);
$jmeno = $_POST['jmeno'];
$prijmeni = $_POST['prijmeni'];
$login = $_POST['login'];
$zajmy = $_POST['zajmy'];
$pohlavi = $_POST['pohlavi'];
$jmeno = htmlspecialchars($jmeno);
$prijmeni = htmlspecialchars($prijmeni);
$zajmy = htmlspecialchars($zajmy);
$pohlavi = htmlspecialchars($pohlavi);
$login = htmlspecialchars($login);

ty tabulky jsou správně. Hlásí to:

You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near ' m, Morávek, 69fc5c004570c7fbaa5068e4c1797037, OndraSter)' at l

Neví někdo moooc prrroooosím co s tím?
Právě se mi to povedlo rozběhat. Byly to uvozovky u '$jmeno', '$zaliby', se kterÿma mi to předtím také nešlo:D jinak to už funguje. Možná že budu potřebovat s přihláśením helfnout:)
a je to tu. Ať zkouším, co zkouším, tak nic:

if (isset($_POST['jmenologin']) && isset($_POST['heslologin'])):
$login = $_POST['jmenologin'];
$hesloa = $_POST['heslologin'];
$heslologin2 = md5($hesloa);
$sqllogin = mysql_query("SELECT * FROM seznamse_profil WHERE heslo = '$heslologin2' AND login = '$login'") or die(mysql_error());
$sqllogin2 = mysql_fetch_assoc($sqllogin);
$sqlheslo = $sqllogin2['heslo'];

if ($heslo == $heslologin2):
echo 'zalogován';
else:
echo 'Špatné parametry<br>';
echo $heslologin2;
echo '<br>'.$login;
endif;
endif;

a prej: "Špatné parametry":D
nevíte btw někdo, proč to nefunguje? Už se s tím mořím dost dlouho:-!
ha:) už to funguje:) sem si musel udélat pořádek v proměnných:D
ted sem si s tím hrál a jaksi sem to "rozbil":D:D:D
nechce to fungovat. Hlásí to

resource #id6

Adresu máte výš, vedle jména
to se mi snad zdá... už to funguje a nic sem nemněnil... :D:D:D já fakt nemůžu... :D:D:D
5 příspěvků v řadě. Pointa?
blazen ;)
Jste si nikdy nepovídali sami se sebou?
ja kazdou chvili;-)
casto se mi stava, ze se pri programovani strida pocit euforie se zoufalstvim a vysledek je podle me tohle
Tak ted mam dalsi problem :o).
Mam pro kazdeho uzivatele 2 rabulky: $login+_main a $login+_schranka. Mam skript:

$query = 'DELETE * FROM '.$login.'_schranka WHERE id=$id';

a nahlásí to:

You have an error in your SQL syntax. Check the manual that corresponds to your MySQL server version for the right syntax to use near '* FROM OndraSter_schranka WHERE id=$id' at line 1
text v apostrofech nevyhodnocuje promenny cili $id se ti nezmeni na hodnotu, bud ji tam pritej pres operator tecka, nebo to dej cely do uvozovek
....WHERE id='.$id
DELETE * FROM má být bez *, tedy DELETE FROM
juuu dikes +-, nad timhletim sem badal celej den:D zajimavy, ze me to nenapadlo;)

btw je to na seznamse.ic.cz uz funguje registrace, login atd:-)
>btw je to na seznamse.ic.cz uz funguje registrace, login atd:-)
Parse error: parse error, unexpected T_ELSEIF in /disk1/home/ic/seznamse/www/index.php on line 183
já sem tam udělal úpravy a uploadnul, ale už sem neměl ćas to zkusit, jestli to funguje... snad to opravím, než přijede děda, protože před ním nesmím být u kompu:-!
pekelny stroj co ;)
už to funguje, ale porád se v tom vrtám, přidávám funkce (už teď jich je trošku: zprávy mezi uživateli, registrace, přihlášení, adresáŕ a mnoho více!) tak to občas nefunguje;)