Problem s WHERE NOT LIKE

takze dufam ze mi pomozete...

mysql_query("UPDATE users SET aktivita = 0 WHERE datum NOT LIKE '".$dd."%'");

...vyznam to ma mat taky, ze ma prepisat aktivitu na hodnotu 0 u vsetkych uzivatelov ktory maju iny datum ako je dnesok - tu premennu dd si nevsimajte, je to vlastne poprekladany datum formatu dd.mm.rrrr - hh:mm na format dd.mm.rrrr aby som mohol porovnat dni a nie hodiny...dik
ono mi to tie udaje neprepise, nijak to nereaguje... nie som si isty tym vyuzitim prikazu NOT...
No, já bych ukládal datum do db jako int (přímo výstup z time()), lépe se s tím pak pracuje a potom bych asi udelal dotaz

UPDATE users SET aktivita = 0 WHERE datum < '$datum'

a do $datum bych si uložil výstup z mktime ( 0 , 0 , 0, %mesic , %den , %rok)

(samozrejme je treba predat pozadovane udaje oznacene %) ;)
samozrejme,ze kebyze navrhujem tu tabulku teraz tak by som si ulozil cas a datum do dvoch stlpcov, lebo toto je maximalne neprakticke... :-(, ale nejdem prepisovat cely skript teraz, musim dako vyriesit toto....SQL sucks...
UPDATE users SET aktivita = '0' WHERE datum NOT LIKE '$dd%'

tož tak pak bych to zkusil nechat jen takto, ale nevim, teoreticky je to správně....

lepší by imho bylo tu tabulku opravdu předělat.... zas tolik práce, jak se zdá s tím, myslím, nebude...
Dátum a čas do dvoch rôznych stĺpcov určite nie.
mysql_query ("UPDATE users SET aktivita='0' WHERE DATE(datum)<>'" . $dd . "'");
Príkaz by mal vyzerať napríklad takto:
UPDATE users SET aktivita='0' WHERE DATE(datum)<>'2005-07-02'
ta fcia DATE akoze co spravi s datumom ktory mam ulozeny ako varchar?... je to tam v DB ulozene v takomto formate => dd.mm.rrrr - hh:mm
no a ja potrebujem najst podmienku SQL kde by som potreboval vynat iba dd.mm.rrrr, a podla tohto menit data....
to je blbost, nefunguje to, sak je to to iste co som tam mal povodne!
....dobre navrhnuta tabulka je zaklad! vzdy ukladajte udaje, tak ako je to najpraktickejsie, nie ako ja, ze ulozite datum ako VARCHAR ...