UTF-8 a Diakritika v MySQL

Všetky stránky mám robené v UTF-8. Z tých stránok potom taham data z MySQL. Ked pridavam Data tak to robim cez skript(tiez je v UTF-8), alebo cez phpmyadmin v kodovani sk-utf-8. Doma na lokale mi to funguje v poho, ale tu sa mi nechce zobrazit diakritika. Ako to mam spravit ?
No, hlavně takový příspěvek nezakládej potřetí. Kde to není správně? V SQL? Jsou tabulky zapnuté na utf-8? Ne jenom admin, musí se zapnout tabulky. Když se tvoří tak jim dát character set a colation.
No omylom som to nahral 2-x, ked som sa hrabal v historii Firefoxu,
NO teraz k veci :
Ako sa zapnu tabulky na UTF-8?
Spravne to neni v prehliadaci(ostatne co neni tahane z MYSQL je spravne zobrazene)
no, když tvoříš tabulku, tak se jí dá zapnout kód, ve kterém bude ukládat texty. Třeba create table x (i int, t text) character set sk_utf8 -- jo? sk?

Pak je třeba mít na mysli, že mysql překládá kódování klientovi podle potřeby, takže je třeba nastavit kódování, které mysql předkládá klientovi.
SET CHARACTER SET sk_utf8
pak jsou tam ještě nějaké zmínky v http://dev.mysql.com/doc/mysql/en/charset-connection.html

Pokud je v tabulkách i ve spojení nastavený utf, tak by to mělo projít správně. Ještě nevím, co s tím udělá php, ale nemělo by s tím udělat nic.
Takže takhle to vyzkoušet, mohlo by to pomoct.