Posrala se databaze, takovy husty problem

Zdravim.
Mam na WZ webove stranky a databaze. Ted' se s tim neco stalo. Na strankach pouzivam vylozene UTF-8 kodovani. Databaze byla vytvarena s pouzitim defaultnich nastaveni. Pres web jsem vkladal texty v cestine, anglictine a rustine. Ted' to nejak zhroutilo: Na webovych strankach cestina je bez hacku a carek, rustina je castecne Ok ale jsou tam nejaky sileny ASCII znaky ktery delaji bordel v HTML kodu. Kdyz se divam na MyAdminatak vidim tam cestinu bez hacku a carek, rustinu vidim nejak kodovanou ze to neda vubec precist.

Domnivam se, ze na serveru se zmenila konfigurace MySQL nebo bych vi ceho jeste. Prosim vas, jak muzu s toho ven?
no, za 1. odpověď na tu poslední otázku neznám, takže sem sem původně nechtěl psát, ale:


NIKDY nepiš(te) jednu věc do DVOU A VÍCE témat!

konfigurace se na WZ nemění,bo by se muselo restartovat Apache a tudíž by popadalo veškerý zbrazování stránek na WZ (i ty bez PHP) a to by znamenalo že by se pár lidí mohlo odvrátit od WZ, že tu jsou výpadky(viz FTP, já to nemůžu posoudit, bo mam komp v rozesštvanym stavu a to oba systémy).


Jak z toho ven?A já se ptám: Spíš jak jste se do toho dostal? Podle toho se snad dá určit, co se stalo a jak to zase dát do pořádku ne?