SQL příkaz

stáhl jsem si pár skriptů kde se pracuje s databází (nejsem zas taková lama jen databaze mi dělá problémy) avšak potřebuji aby mi někdo udělal sql příkaz který by vytvořil tabulku aby vyhovovala tomuto zdrojovemu kodu:
a jeste SQL příkaz který by vložil do databaze "usera" kterhoby to dokazalo najit:
if ($ok) {
// najít heslo v databázi
mysql_connect("tajne informace :);
mysql_select_db("runeds");
$sql = "select password from users where username = '$jmeno'";
$res = mysql_query($sql);
if ($res && mysql_num_rows($res) && md5($heslo)==mysql_result($res,0)) {
$_SESSION["username"] = $jmeno;
Header("Location:$back");
exit;
}
else
$chyba = true;
}

Doufám že bude někdo tak ochotný a pomůže mi
nebude lepsi kdyz se to budes dyl ucit a pak si to napises sam? Neni lepsi tomu rozumet?
samozřejmě že se to učim woe ale ted tohle prostě potřebuju umim z toho 70% procent a potřebuju aby mi někdo sepsal ty 2 sql příkazy já si je přečtu a budu umět 100%! tak tu nemchruj a napiš to pls
Tento kód vlož po řádek se spojení s databází, tzn. po: mysql_select_db("runeds");

// Toto ti vytvoří tabulku
mysql_query("create table users(id(5) not null auto_increment, username varchar(50), password varchar(32), primary key(id))");

$user = "nazev_uzivatele";
$pass = "heslo_uzivatele";
$pass = md5($pass);

// Toto ti vloží první řádek do tabulky.
mysql_query("insert into users values(1 , '$user' , '$pass')");

Stejně jak praví 23k, tak je lepší se to všechno naučit, aby si porozuměl tomu, co kterej řádek dělá, protože až tam někdy uděláš chybu, budeš vědět absolutní prd.
diky moc ja to zkousel sam mel sem to hodne podobny avšak neměl sem tam pře tim password md5
pls nechci to takhle v PHP prostě jen samotný SQL příkaz který budu moct vložit do toho wz sql isteru
sql příkaz je to, co je v php funkci mysql_query
co je to fce pančitelko :P
dis: jo vím jenže když dám ctrl-c a pak to vložim tam a odešlu to napíše to chybové hlášení :/
to je tak těžký to napsat pro mě?
pls pls jednou to uvidim budu už to umět!
>> to napíše to chybové hlášení

Není na škodu napsat jaký chybový hlášení. Nechápeš, co ti píše dis? To, co je ve fci mysql_query(), zkrátka:


create table users(
id(5) not null auto_increment,
username varchar(50),
password varchar(32),
primary key(id))

insert into users values(1 , 'nazev_uživatele' , 'jeho_heslo')
Omlouvám se, už před tím jsem tam napsal chybu, ten první SQL příkaz bude:

create table users(
id int(5) not null auto_increment,
username varchar(50),
password varchar(32),
primary key(id))