mysql_fetch_array problém

dělám si na stránkách forum a když chci vypsat vzkazy v určitym tematu tak mi to hlásí

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/borec.cz/t/texty/index.php on line 181


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/borec.cz/t/texty/index.php on line 198

tady je výsřižek kodu ve kterym je chyba:

if($stranka=="diskuze"){
echo"<div class=\"registrace\">";
$diskuse="select * from kniha_vzkaz where id_tema='$id_tema' order by id_vzkaz desc";
$diskuse2="select * from kniha_tema where id_tema='$id_tema'";
$mysql_diskuse2=mysql_query($diskuze2,$pripojeni);
$diskuse2=mysql_fetch_array($mysql_diskuse2);
$tema=$diskuse2["tema"];
$uzavreno=$diskuse2["uzavreno"];
echo"<h1 align=\"center\">$tema</h1>";
if($uzevreno!="1")
{
if($_SESSION["reg"] == "ANO")
{
echo"<br><form method=post action=\"vloz_prispevek.php\">";
echo"<input type=\"hidden\" name=\"id_tema\" values=\"$id_tema\">";
echo"<input type=\"text\" name=\"vzkaz\">";
echo"</form>";
}
}else{
echo"<span class=\"zeleno\">UZAVŘENO</span>";
}
$mysql_diskuse=mysql_query($diskuze,$pripojeni);
while($diskuse=mysql_fetch_array($mysql_diskuse))
{
$vzkaz=$diskuse["vzkaz"];
$datum=$diskuse["datum"];
$napsal=$diskuse["napsal"];
echo"<span class=\"okraj_horni\">Od: $napsal</span>";
echo"<span class=\"prostredek\">$vzkaz</span>";
echo"<span class=\"okraj_dolní\">dne: $datum</span>";
}
echo"</div>";
}

informace o připojení čerpám z externího souboru pomocí include - jsou správné jinde mi to funguje ;-)
No jasně, $diskuse a $diskuse2 musíš přehnat přes mysql_query()

Oprav si tyto radky:
$diskuse=mysql_query("select * from kniha_vzkaz where id_tema='$id_tema' order by id_vzkaz desc");

Obdobně pro $diskuse2.

Jinak stačilo vypsat řádky 181 a 198.
$mysql_diskuse2=mysql_query($diskuze2,$pripojeni);
to mám
<HTML>mysql_query($diskuze2,$pripojeni);
>> predavat ukazatel na $pripojeni neni potreba, mysql od pripojeni vi, ze se jedna o stejneho klienta, ale v tom chyba neni...

chyba je v tom, ze delas s DB a nevis ze <b>stejne dulezite</b> (ne-li dulezitejsi) jako mysql_query() je mysql_error()</HTML>
a mysql_error je co ?
sem začátečník ;-)
a v tom je chyba?
proto mi to hlásí

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/borec.cz/t/texty/index.php on line 181


Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/borec.cz/t/texty/index.php on line 198
Napadlo mě něco jiného. Máš chaos v proměnných. Jednou používáš $diskuse a jednou $diskuze.
no jo hned jak přijedu z chaty tak to zkusim ;-)
<HTML>Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/borec.cz/t/texty/index.php on line 181

tyhle chyby jsou trochu zavadejici... ale dulezite je, ze znamenaji chybu v MySQL dotazu a funkci mysql_fetch_array() nemaji nic spolecneho.
O jakou chybu v dotazu se jedna zjistis takto:
mysql_query("ten tvuj dotaz")
echo mysql_error();

neboli po kazdem mysql_query pouzit tuto funkci pokud se nejaka chyba spojedna s mysql vyskytne</HTML>