ID

Ako mam urobit to aby ked som z databaze nieco vymazal id by sa mi zase usporiadali

pr: nazov id
subor1 1
subor2 2
subor3 3

teraz keby som vymazal subor2 zostane mi:

pr: nazov id
subor1 1
subor3 3

a ja chcem aby mi zostalo

pr: nazov id
subor1 1
subor3 2

dufam ze chapete
To co chceš je dost nežádoucí a zbytečné. Záleží, jak máš definován sloupec id. Pokud to je auto_increment, tak je úplně zbytečné se s tím namáhat. Vždy ti automaticky přidá nové číslo o jednu větší a pak bys to zase musel opravovat.

Nechej to id, jak je. To nevadí, že ti tak po smazání řádku bude některé číslo chybět. Pokud chceš z db vytáhnout jednotlivé řádky a číslovat je po jedné, udělej si v PHP cyklu počítadlo a sloupec id použij v SQL dotazu jen pro třídění.

No a kdyby sis to přece jen nenechal rozmluvit, tak si budeš muset udělat funkci, která čte db řádek po řádku, interním počítadlem si počítáš index a ten každému řádku zas uložíš. Musel bys to pouštět po každém mazání v db. Je to dost hrbolaté řešení.

Přesto by mě zajímalo, k čemu by to bylo dobré. Prozradíš?
Robim jednu web stranku pre wap a podla ID sa stahuju subory do mobilu
Já bych to asi řešil tak, že výpis si očísluješ počítadlem z PHP, ale odkaz na řádek db dáš skutečné id.

Něco jako:

1. soubor1 <odkaz id=1>
2. soubor3 <odkaz id=3>
<HTML><i>No a kdyby sis to přece jen nenechal rozmluvit, tak si budeš muset udělat funkci, která čte db řádek po řádku, interním počítadlem si počítáš index a ten každému řádku zas uložíš. Musel bys to pouštět po každém mazání v db. Je to dost hrbolaté řešení.</i>

Tohle na WZ nepoustej...

Jinak jak rika zbi, nicmene proc ID musi byt po sobe kdyz se podle nich stahuje? Neni to snad jedno?</HTML>