Mysql.. chyby

Cau... mam takovy problem .. mam na localu databazi a ovladam ji prez php a vzdy kdyz mam nejaky dozat.. tak mam pak
if($vysledek ) {
echo "polozka byla pridana";
} else {
echo "polozka nebyla pridana";
}

Nu mne to chodi normalne.. kdyz to probehne tak se hlaska vypise... ale pojud to nahraju na server... tak pri neprovedeni dotazu se mi nevypise zadna chybova hlaska...
vetsinou musim nastavit neupravovane polozky na defaultni hodnotu NULL to to vyresi...
jde o to ze bych potreboval tyto chyby vychitavat na localu... ael nevim kde se to zapina... nejaka rada
Nechápu otázku ... :(
tož to asi padne ještě před tím ifem, ne?
error_reporting(E_ALL); //chyby = on
cz.php.net/error_reporting
Nejde to nekde nastavit globalne .. dekuji
Dawid (hokejparta.wz.cz)
jde, ale zobrazovat chyby je nebezpecne a vniknuti do softu.

ja osobne to mam v souboru config.php jako prvni radek a pod tim mam prihlaseni do SQL
Jsem asi spatne polozil otazku...

$vysledek=MySQL_DB_Query($mydb,$sql,$spojeni);
if($vysledek ) {
echo "polozka byla pridana";
} else {
echo "polozka nebyla pridana";
}

Na localhostu mi to chodi v poradku... kdyz se neco nazapise do tabulky nypise to ......polozka nebyla pridana....

ale

jakmile to dam na server... a treba provadim zapis do tabulky.. kde nemam vyjmenovane vsechny hodnoty u kterych mam defaultne nastaveno NOT NULL (v strukture tabulky) tak mne to ten dotaz neprovede.. ale ani mi na zaklade te podminky if($vysledek ) nevyhodi chybovou hlasku.....

Blbe je ze u nektere databaze to je v poho a u nektere se objevuje tahle chyba..
PHP manual: MySQL_db_query

Poznámka: Tato funkce není od verze PHP 4.0.6 podporována. Místo této funkce použijte mysql_select_db() a mysql_query().