<b>Co, kdo, proč, jak ?</b>

<HTML>Ahoj,

rozhodl jsem se rozdělit forum "webzdarma" do dvou. V tomto by se měly nacházet výhradně dotazy s problémy uživatelů s provozem serveru, forum webzdarma by mělo zůstat obecnou diskusí k tomuto serveru plus místem, kde se dozvíte o novinkách/změnách atp. na serveru (oficiální informace).

Prosil bych zároveň, abyste toto fórum zvovili i v případě, že už jste se rozhodli napsat email na podporu a domnívate se, že jediný kdo Vám může pomoci je podpora@webzdarma.cz. Jednak nám snad ušetříte trochu času (zde na ten dotaz může odpovědět i někdo z uživatelů (pokud by byl takového rázu ... a často tomu tak je) ... za což budeme samozřejmě vděční a druhak by se Vám odpovědi mohlo dostat výrazně dříve. No a zanedbatelné není ani to, že dotazy se často opakují a zde by snad tápající uživatelé mohli snadněji hledat (a nacházet).

Doufejme, že to teda pomůže

ps: byl jsem prvnííí :-)</HTML>
A já sem tu druhýýýýýýýýýýýýý:)))))))))))).

Lukasik:)))).
3.

Dobrý nápad Miro.

Btw. Jak se koukám na čas Tvého příspěvku, ukradli ti postel?
and the last but not least... meeeeeeeeeeee :o)

nocni life na siti je urcite prinosnejsi nez lezet ve dve v posteli a nemoci usnout :o)
Hehe, já vim, mě jenom zajímá, jestli mu neukradli postel...
Noc je noc.

Koukám že patříš taky mezi nás :))))
lidi, kdy jste naposledy videli slunicko? v noci nesviti, takze jsem ho sam dlouho nevidel... :o)
slunicko co to je :))))
hmm nepochopil sem :))
Slunce?
tym jsem myslely ze jsem porad u pc a ven nechodime
Jó, Slunce, to už jsem také slyšel. Kde se má kliknout, aby bylo vidět?
Stejně se nejlíp programuje od 22 do rána. To ticho...
2zdenek

jojo svata pravda.
ééé Slunce není to taková ta žlutá věc která mě každej den smaží xicht???
Ať žije noc..............
Když už je řeč o Slunci, nemáte někdo blbuvzdorný algoritmus na východy Slunce? Nejlépe v obyčejném matematickém zápisu, chci to převrtávat do více jazyků. Cosi na svých stránkách počítám a asi se budu muset velmi pokorně omluvit, protože to dělám nejspíš blbě. Vycházím asi (žel nepamatuji si zdroj) z tzv. občanského východu, který počítá i s refrakcí (ohybem světla v atmosféře), tudíž špatně.
Vstup: datum, zeměpisné souřadnice šířka, délka.
Výstup: čas TEORETICKÉHO východu, čili kdy je paprsek Slunce k zadanému bodu na zemském šišoidu tečnou (normála v bodě a paprsek jsou kolmice).
Dík.
Zdeněk
Slunce , to uz je hoodne davno,.... to byly casy,...
Jinak Luki, ty ses vsude :-).
2 zdenek: hele, to tele2 nabizi net??
2jkt
Kuk na www.tele2.cz!
Jo, mám od nich wireless, měsíčně za 1250+5%DotacePánůmHradním. Chytil jsem to v akci za zřizovací poplatek 1000, což je super. Nemohu si tele2 vynachválit. Když uvážím, kolikrát mi při 56.6 modemu a ČDrátospoji spadl net nebo vytuhlo a nedočetl jsem se nic, nehledě na to, že jsem platil ještě o dvě tři kila víc, protože si napočítali i co nebylo pravda, tak je mi jenom líto, že jsem nezrušil telefonní linku dávno. Teď mám 2 mobily a rychlé připojení k tomu s nesrovnatelně vyšším komfortem. Za méně peněz více hudby.
To Zdeněk >> Ty máš prográmek na východ slunce???????
Prosííííím nemohl bys mi poslat ten zdrojáček. Je mi jedno v čem je napsaný. Dělám v Delphi, ale rozumím i ostatním.
Už dost dlouhou dobu hledám nějaký zdroják pro výpočet východu a západu slunce, ale marně. Tázal jsem se i hvězdářům. Jednomu to zaskočilo, druhý mě odkázal někam do blba. Když tak mi dej nějaké odkazy, čí info.

E-mail: tomvan@centrum.cz.

Dík. A těm ostatním dobré ráno (je 17:40).

Tomík.
Také dobré ráno všem (je 01:53 SEČ), dnes jdu spát mimořádně brzo, zítra musím kamsi.

2Tomík:
Zítra ještě prošmejdím disk, našel jsem i nějaké odkazy. Je to anglicky. Kdybych věděl o hvězdách víc než koza, tak bych tomu snad i rozuměl.
Zdenek: Algoritmus nemam, ale jestli chces, muzu ti ho brzo dorucit, fyzikalniho matematika to neni problem :)
2tohe:
SUPER! Pak to můžeme třeba někde narafičit i na web. On nám to třeba nějaký vzdělaný hvězdář poplive a budeme moci výpočet zpřesňovat. Probral jsem stránky hvězdáren a nechápu, proč žádná z nich takovými vzorečky nepřispěje ku všeobecné vzdělanosti a propagaci vlastní činnosti. Před léty jsem koupil skriptum na Hvězdárně&Planetáriu M.K. Brno, ale v něm nic "tak jednoduchého" není. Zato všechno složitější je podrobně. :o)
2Zdenek: Muj vypocet se zatim zda byt slusny, jen presnost bude zaviset na case.
2tohe:
A z jakého zdroje vycházíš? Mám cosi .pas, ale Pascala neznám. Pomohlo by ti to?
Ja vychazim z vlastni hlavy a zatim jsem skoncil u kroku typu theta=2pi-sin ro apod.

PS: kdyztak mi ten programek posli na mail, pascal celkem zvladam