FTP přenos souborů

Chtěl bych si udělat prográmek ve visual basicu, který by měl sám přidávat soubory na moje stránky. Normálně se přihlásím, dám PASV a přejdu do passive modu, ale když chci "RETR try.txt", tak server přestane reagovat. Co dělám za chybu?

Ukázka komunikace se serverem:

220 ftp server ready
USER koumes.wz.cz
331 Password required for koumes.wz.cz.
PASS mojeheslo
230-Access granted for koumes.wz.cz.
Last login on 2006-05-12 19:22:07 from 212.24.152.51.
230 Quotas: using 10988.00 of 50000 KB (21.98% used)
PASV
227 Entering Passive Mode (195,122,194,232,177,87).
RETR try.txt

a pak nic, žádná odezva.
Dál bych se také rád dozvěděl, jak se dělá upload souborů (v jakém formátu soubor odeslat) a jestli by přenos šel nějak kódovat, jen tak pro jistotu. Kdyby přenos nešel uskutečnit touto cestou, prosím poraďte, jak jinak. Stačilo by i přes PHP nebo něco takového.

Díky, Koumes
<HTML>Mám dojem, že FTP používá na přenos souborů dva porty - 20 a 21. Je třeba si to pohlídat, na jednom jdou příkazy, na druhém jsou data.

Prostuduj si FTP protokol, možná ti to pomůže - <a href="http://www.w3.org/Protocols/rfc959/">http://www.w3.org/Protocols/rfc959/</a></HTML>
co se podívat jak to dělají jiní:
http://www.vbip.com/protocols/ftp/vb-ftp-client-library/default.asp
Nípal: Díky, je možné, že server odesílal data na jiný port a já je nechytal. Sice nevím, proč nereagoval na nic jiného, ale podívám se na to

ds: Na tu stránku jsem se už díval, jenomže jenom zběžně. Prohlídnu si ji důkladněji.
Jo a ten port pro přenos je prej 2321 :-)
Vlastně neni, ten port ti posle server sám
Chtel bych vedet proc mi nejde prenos pres FTP - poprve kdyz sem se pripojil pres FTP,tak mi to behalo v pohode...pote druhy den sem chtel zase neco nahrat,ale uz mi to neslo. Pokazde mi to napise, navazani kontaktu probehlo uspesne,ale nic se nenahrava...a nakonci to napise - prenos probehl NEuspesne.
Ani po formatu a nainstalovani novych win to stale nejde..password a vse mam vyplneno dobre(zkousel sem ruzne programy - total commander, IW FTP CLIENT...,ale bez uspechu) - prosim poradte mi co s tim delat..dik K!rru
Prosím pomozte. pokouším se připojit přes FTP a když se připojuje, tak mi to napíše, že mám špatné heslo. U toho výpisu je fakt napsaný heslo který nemám a ani jsem ho nikdy tak dlouhý nepoužíval. Co s tím? Díky za info.


220 ProFTPD 1.2.10 Server (siva) (195.122.194.227)
USER dankracmar.wz.cz
331 Password required for dankracmar.wz.cz
PASS xxxxxxxxxx "A tady je problém, mám jen 5-ti místný heslo"
530 Login incorrect
>> PASS xxxxxxxxxx "A tady je problém, mám jen 5-ti místný heslo"
je uplne jedno, jak mas dlouhy heslo. to se tam tak zobrazuje proto, aby nebylo poznat, jak ho mas dlouhy.
pripojujes se doufam k serveru dankracmar.wz.cz?
neobsahuje heslo diakritiku?
Mám problém. Nefunguje mi přrnos přes FTP na .xf.cz, ale na .wz.cz funguje Neni na xf jina ftp adresa? na wz posilam přes trade-bhg.wz.cz
Díky
Hlasím, že taky mám problém s přístupem přes ftp na subdoménu unas.cz a kvalitne.cz...skončí mi to na příkazu LIST.....
FTP na doménu unas.cz funguje bez problému. Teď jsem to zkoušel. Šlo to i dopoledne.
Hm....nejede mi ani na borec.cz ani kvalitne.cz ani unas.cz....
Hm... unas.cz jede.

Nemyslíš, že bys měl hledat chybu u sebe?
Mno, nevím..ted jsem se pripojil klasicky pres konzolu....zadam login i heslo...tvari se ze je to pripojene, ale jakmile dam prikaz dirna vypsani adresaru, tak to zdechne....
Jeste to napise 200 Port command successful ale uz nic nevypise....
Máš nastavený pasívní přenos?

http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?28
Ano, mám....
Firewall?
Já se dostanu na svoje FTPcka co mam jinde...tj. na domeny drakk.cz apod...ale na ty co jsou umisteny na webzdarma ani omylem....pripoji se, ale uz mi nedovoli delat nic jineho.....
Connect to: (18.05.2006 13:12:30)
hostname=milosek.borec.cz
username=milosek.borec.cz
startdir=
milosek.borec.cz=195.122.194.234
220 ftp server ready
USER milosek.borec.cz
331 Password required for milosek.borec.cz.
PASS *
230-Last login on 2006-05-18 12:26:15 from 193.85.18.82.
Quotas: using 23896.00 of 50000 KB (47.79% used)
230 Access granted for milosek.borec.cz.
SYST
215 UNIX Type: L8
FEAT
211-Features:
MDTM
REST STREAM
SIZE
AUTH TLS
PBSZ
PROT
211 End
Connect ok!
PWD
257 "/" is current directory.
Adresář
TYPE A
200 Type set to A
PASV
227 Entering Passive Mode (195,122,194,234,230,221).
LIST

a tady to zdechne.....
Connect to: (24.05.2006 19:23:18)
hostname=wwqqxx.wz.cz
username=martin
startdir=www.wwqqxx.wz.cz
wwqqxx.wz.cz=195.122.194.232

a tady muzu nskoncit, co mam spatne?
username má být stejné jako hostname (tedy wwqqxx.wz.cz), startdir bych nevyplňoval
Nemuho se připojet na svůj FTP server. Používám Total Commander. Z jiného počítače jsem se mohl připojit. Zkoušel jsem problém vyřešit i zaškrtnutí pasivního spojení.

COMMANDER píše toto:

--------
Connect to: (datum, čas)
hostname: themetro.xf.cz
username: themetro.xf.cz
startdir=
themetro.xf.cz=195.122.194.233
OFFLINE

a obdržím hlášku

Časový limit spojení vypršel!

__________________________________

Poraďte mi, prosím co mám dělat.