čeština

Dobrý den, mám problém. Mám aplikaci pracující s databází MySQL. V tabulce mám u sloupce nastavenou češtinu. Takže v PHP My Admin můžu do tabulky vkládat údaje v češtině. Ale v aplikaci, i když mám nastavené kódování na WIN-1250 se mi údaje v češtině z databáze zobrazují
zobrazují chybně. Nevíte co s tím?
Díky Libor
Nastavte si u vášho pripojenia na databázu kódovaciu sadu aby sa údaje prenášali a ukladali správne, viz https://dev.mysql.com/doc/refman/5.7/en/charset.html
Ahoj, tak jsem si vytvořil soubor .htaccess. Do něj jsem vložil "php_value default_charset utf-8" a čeština z databáze v tabulce se zobrazuje správně, ale teď se mi zase nezobrazuje čeština v html kódu správně :-(
Musíte si zvoliť ktoré kódovanie budete používať, buď UTF-8 alebo Windows1250 ktorý deklarujete v html hlavičke. Miešanie dvoch spôsobí problémy.
Díky, už mě to jde. Potřebuju tedy UTF-8 :-). Ale mám problém s vytvořením HTML dokumentu který potom přetypuji na PHP. Když použiji soubor z CD z knížky a upravím ho podle potřeby, tak mě funguje. Když ho ale vytvořím sám v PSPadu tak mě funguje jen kódování WIN-1250 i když jsou oba soubory identické :-(.

Díky... L.K.
V pspade kliknite na format v hornom menu a následne na UTF-8. Potom už len súbor uložte a nahrajte na FTP.