Fórum > Podpora > Chyba 500

Chyba 500

Autor: sprava-skoly.wz.cz (sprava-skoly.wz.cz)
Datum: 14.5. 2020 09:57
Od té doby co jsem si na web udělal html formulář tak mi to po přesměrování napíše toto: Tato stránka nefunguje Web sprava-skoly.wz.cz momentálně tento požadavek nemůže zpracovat.
HTTP ERROR 500
Chyba je zdřejmě způsobena formulářem protože i po zakomentování php skriptu to stále vyhazuje tuto chybu.
Můj html formulář vypadá takto:
<div style="width: 400px; border-radius: 15px; background: rgb(246, 255, 111); margin-left: 10px;">
<div style="margin-left: 10px; margin-top: 10px; margin-right: 10px; margin-bottom: 10px;">
<form method="POST" action="login.php">
  <div class="form-group">
    <label for="login">Přihlašovací jméno</label>
    <input type="text" class="form-control" id="login" aria-describedby="emailHelp">
    <small id="emailHelp" class="form-text text-muted">Nikdo jiný neuvidí váš e-mail.</small>
  </div>
  <div class="form-group">
    <label for="heslo">Heslo</label>
    <input type="password" class="form-control" id="heslo">
  </div>
  <button type="submit" class="btn btn-primary">pokračovat</button>
</form>
<small id="emailHelp" class="form-text text-muted">Powered by bootstrap</small>
</div>
</div>
V hlavičce mám samozdřejmě odkaz pro fungování bootstrapu:<link rel="stylesheet" href="https://stackpath.bootstrapcdn.com/bootstrap/4.4.1/css/bootstrap.min.css" integrity="sha384-Vkoo8x4CGsO3+Hhxv8T/Q5PaXtkKtu6ug5TOeNV6gBiFeWPGFN9MuhOf23Q9Ifjh" crossorigin="anonymous">

a php skript(zatím nedokončený) na které to vyhazuje chybu zde:
<?php
include "pripojeni.php";
$nick = mysqli_real_escape_string($_POST["login"]);
$heslo = mysqli_real_escape_string($_POST["heslo"]);
echo $nick;
echo $heslo;
?>
Vypisování přes echo je zde pouze pro ověření funkčnosti (ve finální verzi to tam samozdřejmě nebude)
Děkuji za jakoukoliv odpověď.
S pozdravem
správce stránek sprava-skoly.wz.cz
Autor: Teddie (Podpora)
Datum: 14.5. 2020 13:14
Váš php kód obsahuje již zastaralé funkce a proto končí chybou:
- PHP Fatal error:  Uncaught Error: Call to undefined function MySQL_Connect()

Warning
This extension was deprecated in PHP 5.5.0, and it was removed in PHP 7.0.0. Instead, the MySQLi or PDO_MySQL extension should be used.

Server na kterém máte účet běží s PHP verzi 7.4
Autor: sprava-skoly.wz.cz
Datum: 15.5. 2020 08:16
A lze nějak udělat aby jste mi to snížili? Třeba na to verzi 5.6 jak máte napsáno v informacích tuším.
Děkuji
Autor: Teddie (Podpora)
Datum: 15.5. 2020 08:49
Je mi líto, registrace na starší servery aktuálně není možné provést. Doporučuji upravit skripty aby byli v souladu s novými standardami, tj použít knihovnu MySQLi nebo PDO pro připojení k databázy.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace