Fórum > SQL > Otazníky místo Š a Ž v textech v databázi

Otazníky místo Š a Ž v textech v databázi

Autor: Nightrider
Datum: 22.7. 2020 21:24
Dobrý den,
někdy od roku 2014 mám na stránce nightrider.xf.cz návštěvní knihu, zdrojový kód se několik posledních let neměnil. 24.6.2020 bylo ještě všechno v pořádku a dneska najednou vidím místo všech š a ž otazníky (ostatní diakritické znaky jsou v pořádku). Nejde o problém se zobrazením, ty otazníky jsou opravdu otazníky, natvrdo v textech v databázi. Diakrtitika ve statickém HTML na zbytku stránky je v pořádku a když do knihy napíšu nový příspěvek, má diakritiku taky dobrou. Z toho vyplývá, že se nedávno na serveru stalo něco, co jednorázově přepsalo databázi. Máte nějakou zálohu, ze které byste ji mohli vrátit do původního stavu, nebo to budu muset opravit ručně?

Díky.
Autor: Petr (chata.webz.cz)
Datum: 23.7. 2020 07:02
Dobrý den,

mám stejný problém. Zkoušel jsem různě šachovat s kódováním a bohužel bez výsledku.
Autor: Teddie (Podpora)
Datum: 23.7. 2020 13:25
Dobrý den, pokud máte nastavené stejné kódování souboru, hlavicek, tabulek v databáze i samotnou komunikaci mezi skriptem a databázy tak by tyto problémy neměli vznikat. 
Autor: Nightrider
Datum: 25.7. 2020 23:21
Dobrý den,
všechno mám nastavené správně, několik let to fungovalo. Problém není mezi textem v databázi a monitorem, ale přímo v tom textu - něco na straně serveru mi ho natvrdo přepsalo. Otazníky nejsou špatně zobrazená diakritika, ale opravdu pravé nefalšované ASCII otazníky.
Autor: xtedy (Podpora)
Datum: 27.7. 2020 21:07
poslete prosim na podpora@webzdarma.cz adresu kde je problem videt. 
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace