zablokování hlasování u ankety

cau lidi, vy mi urcite poradite. mam anketu a potrebuju, aby kazdej (z jednoho pocitace a prohlizece) mohl hlasovat pouze jednou. Cookies sou na nic, protoze se znova pripojis a muzes hlasovat vesele dal. Neexistuje neco jako jedinecny identifikacni cislo prohlizece, nebo tak neco? Nebo nejakej jinej zpusob, nez cookie???
dik

do-
Zkus sessions http://www.kosek.cz/clanky/phplib/index.html
dík za tip, ale potrebuju to zablokovat nafurt (nez hlasovani skonci). Tohle asi nebude ono. uz me neco napadlo: registracni form a hlasovani az po loginu-a kazdej hezky jednou... ale jestli by nekoho jeste neco napadlo, docela by me to zajimalo
Zkus se podívat na www.navrcholu.cz na statistiky nějaké stránky. Pokud tam navštívtívíš stránku několikrát denně stránku a nikdo jiný, tak budeš mít každý den jen jednu session, za měsíc tedy 30 denních, ale měsíční session bude pouze 1. Takže tvoje další přístupy se nezapočítají. Zkus se zeptat jejich Admina jak to dělají.
tak jak to myslis ty donny, by to bylo stejne jedno, protoze by se ti tam mohli logovat stale ti sami pod jinymi jmeny a mejlovkami...
presne jak rika marek... nikdy to neni uplne 100procentni a ja osobne bych se spolehlnul pouze na cookies. co to bude prosimte za hlasovani, ze ti na tom tak zalezi? pokud bude nekdo chtit to ovlivnovat, zpusob si najde a jestli to nedelas treba pro mv hlasovani o vstupu do EU, pak je to zbytecna prace...

to jirka: nv.cz a dalsi pocitadla to delaji prave podle IP a cookies... :) prakticky jina moznost neni, jak zjistovat pomoci http protokolu anonymitu...

m.s.
m.s.: to hlasovani neni tak moc duleziti, snazim se hlavne zjistit, jak by se daly ziskat co nejobjektivnejsi vysledky...
marek: to by si museli pro kazdej login vytvorit novou schranku -- potvrzovaci e-mail s odkazem uvnitr...ale s tim by se stejne nikdo nedelal. Mne jde o to, aby nekdo nesel na moje stranky treba desetkrat za den a pokazdy nehlasoval - lidi to vetsinou nenapadne (bez urazky,panove), ze kdyz je ve vysledku ankety dejme tomu sto nebo dveste hlasu, tak se to,ze hlasujou treba desetkrat, podle myho docela projevi.

Tohle by samozrejme slo udelat podle cookies a IP - to neni problem, ale mne zajima, jestli by to neslo zablokovat nejak naporad (resp. do odvolani). Napadlo me, jestli prohlizec (napr. IE) nema v sobe nejaky jednoznacny ID, ktery by se nejakou fci v php dalo zjistit a po hlasovani by se to id ulozilo do databaze a pak

...
if mysql_num_rows(mysql_query("SELECT ie_id FROM anketa_hlas WHERE ie_id=$id_prohlizece"))=1 Zakaz_Hlasovani();
...

snad me chapete. O nicem takovym nevim, ale mam pocit, ze jsem neco nekde zaslechl...
v podstate ma kazdy pocitac neco unikatniho, takze pokud si udelas klientsky skript, ktery to vytahne a posle na server, tak leda podle toho (viz nova ochrana microsftiho softu)... ale prejdu na jinej system a budu stejne hlasovat znovu... proste jsem chtel rict, ze kdyz se budes snazit, tak to co nejvice muzes zobjektivnit, ale je to IMHO tak pracne, slozite a spise obezujici, ze se to snad ani pro tento ucel nemuze vyplatit...

m.s.
Ted jsem smaznul vsec¨hny trojany z kompu( bylo jich 231...) samej gator...
to spider: ja jsem jich mel jen 52 :))) ale gatory to nebyly

to m.s.: zas tak brutalne objektivni to bejt nemusi. dulezity je, aby nikdo nemohl hlasovat treba desetkrat najednou, pripadne kdyz se pripojuje z domova (z jednoho pc), tak po kazdym pripojeni. Cookienam moc neverim a tak zustanu asi jen u toho hlasovani po loginu (tim by odpadlo to zkresleni pri zmene systemu).