jak zadat cestu

Víte někdo, jak zadat úplnou cestu na soubor v PHP? Potřebuji zapisovat do jednoho souboru z různých skriptů, které jsou v různých adresářích.
Zkus nekde v PHP skryptu udelat chybku (trebas syntaktickou) ... uvidis chybovy hlaseni, kde se ti zobrazi i absolutni cesta ke skriptu.

Radek
Vidím, že neděláš PHP poprvé :o)) Dík
Nedalam, ale tuhle "fintu" jsem se docet az tady ve foru ... sam jsem si toho nevsim, pritom na to clovek kouka porad :)))

... to abych se nechlubil cizim perim :)

Radek
Jo to nefunguje. Stěžuje si to že nemám povolení, když otevírám soubor z jiného adresáře.
Ja na strance pouzivat trebas tohle ...

$gs_BrowseLogFile = "/3w/wz.cz/k/krizem-krazem/data/log/browse".date("Ym").".txt"

... a funguje to ...

Pristupujes opravdu do spravnyho adresare ? ... Taky samozrejme nejde takhle menit soubor z jinyho webu :)

Radek
Otestovala jsem skript ze stejneho adresáře, ve kterém jsou datové soubory, se zadáním absolutní cesty. Tohle funguje OK.

Pak jsem to zkusila stejný skript z vedlejšího adresáře a to nefunguje. Je to vše ve stejném webu.
Aha našla jsem v tom chybu. Mělo by to časem fungovat :o)))))
no jinak se da cesta nastavovat pomoci . a .. tedy ./soubor.php znamena skript ve stejnem adresari a ../soubor.php znamena skript o adresar nize. bude to pak fungovat i po presunuti jinam a i kdyz treba zmeni strukturu uzivatelskych adresaru... jen se do toho nesmis prilis zamotat :)

m.s.
Já jsem si pořád myslela, že ../ znamená o adresář výše, tedy blíže ke kořenovému adresáři, jak je tomu v URL.

K čemu je ta 1 tečka - přece když je soubor ve stejném adresáři, tak není třeba zadat žádnou cestu.

Už jsem z toho zamotaná a ani jsem s tím nezačla :o))
../ - je opravdu o adresar vyse :o)
../../ - odva ... a tak dale ...

./ - je aktualni adresar. Nekdy se to hodi pro prehlednost a nekdy, kdyz se jako default nebere aktualni adresar (tusim, ze na unixu, kdyz chci spustit davku nebo program, tak jako default se nebera aktualni adresar, ale /bin nebo neco takovyho :)

A asi taky, pokud se pisou nejaky univerzalni davky a je potreba zadat nejaky adresar.

Radek
jasne ze vyse :) proste blize k rootu... :) sorry za zmateni, ale nekdy nize znamena vyse :)

jinak prave na unixu je dobre tu tecku pouzivat - jak naznacil radek (v tomto pripade je to zbytecne, ale jasne)...

m.s.
Díky všem za rady :o)