fgets

$fp= fopen("$soubor", "r");

while(!feof($fp))
{
$radek= fgets($fp, 4096);
$Lidi[$index]= $radek;
echo $Lidi[$index];
$index++;
}

Fuguje to,ale jak mám udělat aby to četlo, třeba až od desátého řádku a skončilo na dvacátém?
Díky.
<HTML>
$Lidi = file("$soubor");
for($i = 10; $i < 20; $i) {
echo $Lidi[$i];
}</HTML>
Richard: "$soubor" daj bez uvodzoviek, je to premenna -> fopen($soubor, ...
<HTML>No a ze je to promenna?
Co kdyz bude mit nazev souboru: 12345
Promenna bude ciselneho typu a jsi si jisty ze se otevreni souboru podari nebo to nevis?
Kdyz to je v uvozovkach nicemu to nevadi ba lip se zaruci konverze na retezec.</HTML>
aha, to mi nenapadlo :) tak nic ... inak diky, to sa moze hodit :)
Richard:

>> Co kdyz bude mit nazev souboru: 12345

Bez extenze?
->Richard: Pokud bude nějak získavat proměnnou $soubor (třeba pomocí readdir), tak bude už nejspíš převedená na řetězec (protože readdir vrací prostě řetězec). A i kdyby nebyla, tak $Lidi = file(1234); ničemu nevadí, zkonvertuje se to stejně, jelikož file čeká v parametru řetězec.
<HTML>>> file čeká v parametru řetězec
spravne.. prave proto by jsme mu take retezec meli predavat a ne hodnotu integer a nedoufat ze prevod se provede.

>>Bez extenze?
proc ne?</HTML>
To není o nějakém doufání, to je prostě fakt (vlastnost PHP). Takže se na to můžu spolehnout.
..extenze jsou pro windowsáky...
není problém mít v souboru bkg obrázek v téměř libovolném formátu, pak když náhodou přijdu na to, že v png je to menší jak v gifu, tak nemusím nikde měnit zdroják html nebo čeho to. Už jsem to několikrát úspěšně použil...
IMHO v linuxu nic takového jako extension není. Je jenom název souboru...
MzM: Ono ani ne Win vlastne nic takoveho jako extenze neni, akorat vyssi uziv. rozhrani posledni casti souboru za posledni teckou prisuzuje nejaky vyznam. A umocnuje to tim, ze ji skryva (v default nastaveni).
Sojkovec, jo, to je dobrá fligna...