lista

Dobry den.chtel jsem se zeptat jestli by mi nekdo neporadil mam strukturu datbaze kategorii takovoz ze mam id,nazev,popis a nadrazeny pro kategorie. V poli nadrazeny je vzdy id nadrazene kategorie a chtel jsem se zeptat jak mam udelat to kdyz znam id posledni podkategorie a potrebuju se nejakou funkci distat az k prvni funkci ktera uz nad soubou zadnou nema.
Jedna se mi o navigacni listuna
hlavni kategorie > podkategorie 1 >podkategorie 2 > podkategorie3 a ja jsem v podkategorii 3 a znam tudiz jeji ID ale uz neznam id tech pred tim a nevim jak se k nim dostat abych vytvoril presne takovouto listu
moc diky za pomoc
proste si musis posilat pruchodem kategoriema ty id a nabalovat je


$kat_id = $poslana_kat . "nejaky separator" . $id_tehle_kat;

to si posles odkazem a na dalsi strance si udelas

$kats = explode ("nejaky separator", $kat_id);

foreach ($kats as $kategorie){
a scriptem si vytahnes z DB nazvy kategorie a vypises je...
}
Tak to jsem teda out tohle jsem moc nepochopil omlouvam se ale jeste v tom nejsem takzbehlej snazim se to naucit ale nektery veci my jeste nejsou moc jasny
dobra, takze: na hlavni strance budes mit odkaz:

<a href="nejaky_skript.php?kid=$id_kategorie">Odkaz</a>

a v souboru nejaky_skript.php budes mit mimojine odkaz na dalsi uroven:
a abys poznal, kudy ty stranky sly, potrebujes tohle

$id_kategorie = $kid . "separator" . $cislo_dalsi_kategorie;

<a href="nejaky_skript.php?kid=$id_kategorie">Odkaz</a>

pomoci fce explode si to na strance nejaky_skript.php vzdy rozeberes do Array:

$prosle_kat = explode("separator", $kid); //rozbije na jednotlive kategorie

$id_aktualni_kategorie = $prosle_kat[count($prosle_kat)-1]; // array zacina od 0

foreach ($prosle_kat as $kategorie) { //vytvori cyklus pro kazdou kategorii v Array, pricemz ji pouzije jako promennou $kategorie

//vybrat nazev pro zpracovavanou kategorii
$prikaz = mysql_query("select nazev from tabulka_kategorii where id = '$kategorie'"); //nazvy sloupcu a tabulek samozrejme zmen

$vycuc = mysql_fetch_array($prikaz); // neni nutne while, protoze pro kazde id kategorie bys mel mit logicky jen jednu kategorii

$nazev = $vycuc['nazev'];

echo "<a href=\"nejaky_skript.php?kid=$kategorie\">$nazev</a> >> ";

}


a to ti vypise ODKAZ >> ODKAZ >> ...

ty >> jdou pak jeste osetrit nejakou podminkou, aby nebyly za poslednim odkazem
he, he, s něčím takovým zápasím druhý den (katalog zboží), ale na ukázku to ještě zdaleka neni. Ovšem, jednoho potěší, že v tom neni sám. :-)
Moc moc diky hodne mi to pomohlo a pochopil jsem princip jen jedna vec me tam nejde udelat jde o vraceni se pomoci tech odkazu v liste pokud dam vratit se ze treti nebo ze 4 urovne o uroven vis tak mi zmizi urovne predesle a to proto ze kid se vlozi uz jen aktualni kategorie nevis jak by to slo udelat aby se tam vlozila ta sekvence kategorii ale bez te posledni?

Diky moc
Jeste jednou diky uz jsem vyresil i tenhle problem diky moc peta
to jsem rad :)
Tohle jsem myslim taky řešil jako rozbalování n úrovní odpovědí ve svém vzkazníku (viz vzkazník), udělal jsem to úplně stejně, jak vysvětloval jhirka. Tak to asi bude rozumné řešení, když už se shodli dva. (-;