podmínka pro načtení funkce - urychlení?

Když mám jeden php soubor, ve kterém mám umístěné "hromadné" funkce pro celé stránky, který načítám přes require vždycky, ale potřebuji jenom některé funkce, urychlím vykonání skriptu, když načítání ošetřím přes IF s podmínkou, ktreou bude muset ten původní skript odeslat pro načtení té které funkce? Díky
>> když načítání ošetřím přes IF s podmínkou, ktreou bude muset ten původní skript odeslat pro načtení té které funkce
nechapu
mno, jestli chceš urychlení, tak zkus si vytvořit funkci na načtení nějakého php skriptu. Ty další hromadné funkce rozděl do několika souborů, záleží k čemu slouží, nebo, a to je možná lepší, používej třídy, kde může být více funkcí a máš to pod větší kontrolou.

Např. máš stránku na vyhledávání. Tak si pomocí "načítací funkce" načteš pouze ten skript, který skutečně použiješ (v našem případě třeba skripty/hledani_funkce.php) ...

Ale tohle řešení se používá pouze, když máš obrovské množství funkcí ... 6-10 nevadí (podle mě).
<HTML>Zadne podminky nedelej, kdyz bude tech funkci 1000 nebo 3 nepoznas to, jde o to ktere se pouzivaji ne ktere definujes</HTML>
Richard: ok, dík ;o)