zachovani odradkovani...

vim ze se to dela pomoci nl2br(), ale kdyz to projedu touhle funkci:

$promena = nl2br($text);

function uprav_text($promena){

$vypis = strip_tags($promena, "<strong> | <i> | <u> | <br />");

$a = $vypis;

$a = SplitI("[[:space:]]" ,$a);

for($i=0; $i<Count($a); $i++){

if(eregi("http://", $a[$i])){
echo '<a href="'.$a[$i].'">'.$a[$i].'</a> ';
} else {
echo $a[$i].' ';
}

}
}

tak to odradkovani nezachova. nevite kde mam chybu?
no, když ty <br /> napřed vytvoříš pomocí nl2br a pak je smažeš tím strip_tags, tak bodejť by to fungovalo. (Jestli jsem to správně pochopil)
Udělej to opačně, napřed uprav_text() a pak nl2br(). Ne, to by mělo fungovat.
na ale u strip_tags mam <br /> povoleny

a kdyz to nl2br provedu az ve vypise:

echo nl2br(uprav_text($text));

tak se odradkovani stejne nezachova
a neodstraní to uprav_text() konce řádků?
jediny co me napada, ze by mohla bejt chyba v tom RV a ze pohltit i \n(i kdyz by imho nemel)
Koukal jsem na to podrobněji. Máš tam split([[:space:]], $a);
Jestli je to to samé jako \S (moc jsem po tom nepátral), tak je to to samé jako bílý znak, kam se řadí i konec řádku. Takže tohle to asi odsranilo. Takže zkusit split přes bílé znaky nějak jinak [\ \t] nebo napřed konce řádků vyměnit za něco jiného a pak za <br />. Ale to je škrábání se levou rukou za pravým uchem.
Nic méně tady bych hledal chubu
jj, to jsem si taky myslel, ale space je(ted budu citovat z root.cz)"Prázdné znaky (mezi prázdné znaky se nepočítá \n - nový řádek)"

no nic zkusim si s tim jeste pohrat
tak uz jsem to konecne vyresil chtelo to misto [[:space:]] , \n

dik
a jeste jeden dotaz, kdyz chci udelat stranku pro PDA, tak akorat vynecham tabulky a divy?
Ježiš, co já vím? To chce přečíst, co to PDA umí, ne? Jestli umí html, tak akorát upravit vzhled tak aby byl koukatelný v rozlišení koliksi na koliksi....
dik
PDA > nevím jestli je to ono a nakolik je to věrohodné, ale Opera má režim zobrazení "small screen" (Shift+F11)
jo, to vypada dobre, dik