Permission denied

..maj jednu otazku, (nejedna sa o portal webzdarma.cz) na jednom serveri mi pri pokuse o vytvorenie suboru (fopen) a vytvoreni adresaru (mkdir) vratilo PERMISSION DENIED. V com je chyba? Ako to spravit?
Pristupujes tam, kde nemas.
V pripade fopen() si over spravnost zadane cesty. V pripade mkdir over, zda na uvedenem miste muzes adresar vytvorit.
Je-li u obou spravna cesta, tak je mozne, ze adresar, kam pristupujes, nema nastavena prava pro zapis. Toto lze vyresit pouzitim FTP prohlizece, kde nastavis atributy prav.
jj diki našiel som to kde sa to nastavuje akurat že neviem ako to mam nastaviť mam tam take:

drwx---r-x

a neviem čo to znamena (ale už som to niekde videl takže viem že to je to čo hľadam ale netušim čo čo znamena..). ak niekto tušite proism napište..
..a prave zisťujem že sa to asi ani neda editovať.. :( pordt mi prosim niekto, mam otvoreny ten adresar cez FTP kliknem na vlastnosti a .. ? (alebo inak?)
Když tomu nerozumíš, nastav drwxrwxrwx

http://faq.webzdarma.cz/otazka.php?41

V Total Commanderu: Soubor | Změna atributů
oki uz mi to z časti funguje. funguje mi vytvorit jednoduchy txt subor ale pri pokuse vytvorit adresar a do nho presunut (a predtym este aj upravit) fotku, to uz mi nejde, vyhlasi toto:

Warning: imagejpeg(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 10790 is not allowed to access /www/*/data/foto/8 owned by uid 99 in /www/*/uploadphotos.php on line 79

Warning: imagejpeg(): Invalid filename in /www/*uploadphotos.php on line 79

Warning: imagejpeg(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid is 10790 is not allowed to access /www/
*/data/smallfoto/8 owned by uid 99 in /www/*/uploadphotos.php on line 102

Warning: imagejpeg(): Invalid filename in /www/
*/uploadphotos.php on line 102
Odkud jsi vzal absolutní cestu začínající /www ?

Na WZ začíná /3w/...
vravim ze sa to netyka webzdarma.cz... lebo na webzdarma.cz mi to slo vsetko hladko, je to super server... no na tom druhom mi to uz nejde..
ked vytvaram mkdir xcem aby boli prava adresaru tak ako si napisal vyssie drwxrwxrwx ako to spravit?
mkdir("novyadresar",0777);
nastavil som na 0777 a prava su naozaj atk ako som xcel no ajtak to vracia chybu, pozrite sa:

Warning: imagejpeg(): Unable to open '*/*/2/1.jpg' for writing in /www/*/uploadphotos.php on line 79

Warning: imagejpeg(): Unable to open '
*/*/2/1.jpg' for writing in /www/*/uploadphotos.php on line 102

pricom oba priecinky "2" maju atributy drwxrwxrwx

skusil som vsak zmazat priecinok 2 a vytvorit ho rucne (cez FTP) a nastvit tie iste atributy a uz to islo. z toho vyopliva ze sa tam este musi dat nieco nastavit. pozrel som si vlastnosti tyx priecinkov a jeden mal pri sebe napisane nobody (ten ku ktoremu sa neda dostat) a ten druhy (ku ktoremu sa dostat da) mal zas moje meno + medzera + "webuser"
No, rozdil je, ze pres FTP a pres php to vytvari dva ruzni uzivatele ("uzivatel" z pohledu unixu)...ale pri nastaveni rwxrwxrwx by to nemelo vadit...
zkus jeste jednou po vytvoreni prava zmenit:

mkdir("novyadresar", 0757);
chmod("novyadresar", 0757);