Podpora WebZdarma.cz

Nápověda > Přiřazení domény II. řádu > Lze na přiřazené doméně také přijímat e-maily?

Lze na přiřazené doméně také přijímat e-maily?

Ano, lze. Základ je mít na svém účtu aktivovanou schránku nebo přesměrování na externí adresu (nastavení -> e-mail).

Už jste si účet s doménou druhého nebo třetího řádu založili?

Pokud si založíte účet s doménou druhého nebo třetího řádu všechny e-mailové adresy se budou vytvářet ve tvaru info@mojedomena.cz, nebo info@neco.wz.cz. Pokud si k účtu přiřadíte doménu druhého řádu, budou se e-mailové zprávy přesměrovávat z přiřazených domén do schránky vytvořené u hlavní domény (hlavní doména = doména, která byla objednána při založení účtu). V případě, že máte v nastavení účtu vybráno přesměrování zpráv, budou se zprávy přesměrovávat na váš registrační e-mail.

Doména bude zaregistrována u webzdarma.cz?

Přihlaste se a v administraci si doménu zaregistrujte (např. "mojedomena.cz"), e-mail poslaný na info@mojedomena.cz přijde do vaší info schránky na webzdarma, případně se bude doručovat nebo přesměrovávat dle nastavení v administraci.

Máte doménu zaregistrovanou u jiného poskytovatele?

Jestliže již máte vlastní doménu a zde v administraci ji přiřadíte ke svému účtu, dosáhnete stejného nastavení e-mailu změnou DNS záznamu typu MX, který musí směrovat na server mx1.webzdarma.cz:

Název domény: mojedomena.cz 
Typ záznamu: MX 
Priorita: 5 (číslo udává prioritu mail serveru - čím je menší, tím větší je priorita)
Hodnota: mx1.webzdarma.cz


Případně můžete celou doménu nasměrovat na webzdarma.cz pomocí NSSETU nebo změnou DNS serverů.

Chcete-li více e-mailových schránek, zvolte variantu webhostingu Premium nebo Premium s doménou a budete si moct vytvořit až deset e-mailových schránek.

 

Komentáře a hodnocení

Článek ještě nikdo nehodnotil, buďte první!

Tagy článku:

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace