Overwrite permission denied!!!

dotaz pro admina - po nejake dobe jsem opet chtel aktualizovat web a narazil jsem na hlaseni "Overwrite permission denied". pripojuji se klasicky pres ftp a aktualizaci provadim zmenove (zmeny si pripravim na lokale a pak je prekopiruji najednou)... vcera jsem vsak byl nucen aktualizovat soubor po souboru... vzdy ho na webu smazat (pokud existoval) a pak teprve nakopirovat novy... nemusim zduraznovat jak je to otravne. mohu se zeptat, co se zmenilo???
tak... dnes vecer jsem opet aktualizoval svuj web a opet ten samy problem... potreboval jsem prenest asi 10 zmenenych souboru (v hierarchii slozek) a nezbylo mi nez se proklikavat rucne, vzdy smazat cilovy soubor a pak az ho nakopirovat... a to vse kvuli stejne chybe 550 Overwrite permission denied! - preklad je zcela zrejmy... nemam pravo prepisovat. PROC???
no nevim, u obou Tvych uctu problem nevidim, samotnemu mi to funguje, fakt je, ze jsem pred par dny s ftp zmeny delal, treba problemy potvrdi i nekdo dalsi nebo me k tomu navedes vic, ja sam nevim

[root@zeus /etc]# ncftp -u mt2.wz.cz 0
NcFTP 3.0.0 beta 19 (June 11, 1999) by Mike Gleason.
Connecting to 127.0.0.1...
Password for user "mt2.wz.cz" at 127.0.0.1:
ftp.webzdarma.cz server ready
Logging in...
Access granted for mt2.wz.cz.
Quotas: using 0.00 of 50000 KB (0.00% used)
Logged in to 0.
ncftp / > ls
./ ../
ncftp / > put passwd
passwd: 1.23 kB 123.66 kB/s
ncftp / > put passwd

The remote file "passwd" already exists.
Local: 1256 bytes, dated Mon 14 Oct 2002 10:00:11 PM CEST.
Remote: 1256 bytes, dated Tue 22 Oct 2002 09:53:03 PM CEST.

[O]verwrite? [A]ppend to? [S]kip? [N]ew Name? > o
passwd: 1.23 kB 89.67 kB/s
ncftp / >
prave jsem to znovu zkousel... pokud pouzivam ftp pres WC, tak mi prenos selze skoro vzdy, pokud jedu pres konzoli, tak jsem mel 80 % uspenost, takze to vypada, ze obcas to funguje. nicmene i na konzoli jsem zachytil selhani. nasleduje vypis meho pokusu:

1. zmenil jsem soubor zpevnik/index.php (puvodni delka 954 B, nova 988 B)
2. prenesl jsem ho na web
3. dostal jsem hlasku, ze je vsechno ok, ale...
4. vypsal jsem obsah slozky zpevnik...
5. byl v ni stale puvodni(!) soubor index.php
6. zkusil jsem znovu prenes soubor
7. obdrzel jsem hlasku 550

... a prave tuhle hlasku dostavam pri kopirovani ve WC (zkousel jsem i Explorer) porad...

doufam, ze se ozvou i dalsi a prijde se tomu na kloub.

vlczaak

Connected to ftp.webzdarma.cz.
220 ftp.webzdarma.cz server ready
User (ftp.webzdarma.cz:(none)): vlk.aktualne.cz
331 Password required for vlk.aktualne.cz.
Password:
230-Access granted for vlk.aktualne.cz.
230 Quotas: using 8796.00 of 50000 KB (17.59% used)
ftp> cd zpevnik
250 CWD command successful.
ftp> put zpevnik/index.php
200 PORT command successful
150 Opening ASCII mode data connection for index.php
226 Transfer complete.
ftp: 988 bytes sent in 0,00Seconds 988000,00Kbytes/sec.
ftp> ls -l
200 PORT command successful
150 Opening ASCII mode data connection for file list
...
-rw-r--r-- 1 user group 954 Oct 22 21:12 index.php
...
226-Transfer complete.
226 Quotas: using 8800.00 of 50000 KB (17.60% used)
ftp: 877 bytes received in 0,09Seconds 9,74Kbytes/sec.
ftp> put zpevnik/index.php
200 PORT command successful
550 index.php: Overwrite permission denied
ftp>
jo, a jeste mam dotazek... jak jsem si vsiml, tak mi porad narusta "226 Quotas: using 8800.00 of 50000 KB (17.60% used)". vzdycky pri pokusu o prenos toho souboru (988 B), to skoci o 4 KB. znamena to, ze mam limit na prenos 50 MB? a za jak dlouhy casovy usek? kdy se to nuluje? pokud je to nekdo v helpu, jdu vycist...
ops, chyba :(
spatne se to updatuje pri prepsani, pomuze tomu jen odpojit vsechny spojeni a pripojit se znovu :(

opravim a hodim to tam nekdy v noci

k tomu prepisovani souboru nevim, proste tobe to dela, mne ne ... coz je vubec nejblbejsi moznost, kdyz se clovek snazi odstranit chybu
tak jo, pro dnesek diky... s tim prepisovanim to snad casem vyresime... taky jsem si zkusil vytvorit testovaci adresar, do nej testovaci soubor, prepsat jej... a ono to fungovalo. jenze kdyz to zkusim na nejakem existujicim souboru, tak to pada...

jo, vyresil jsem ten rozdil ve velikostech souboru... prenasim 988 B, ale vysledek ma jenom 954 B... deje se tak pouze pokud se pripojuji k ftp pres normalni konzoli... vypada to, ze se me konce radku \r\n nahradi unixovymi \n - z toho plyne ten rozdil 1 B na radek...

taky jsem zjistil, ze se nove vytvorenym souboru prideluji prava -644, zatimco me puvodni soubory mely -664. problem s prespisovanim je ovsem v obou pripadech - dopadne to tak, ze puvodni s pravy -664 smazu a nove nakopirovany je ma -644.

sice nevim, cos menil, ale rek bych, ze tenhle muj problem je toho dusledkem...

jinak to, ze v laboratornich podminkach vse funguje, zatimco v realu ne, je znama vec :o)
tak jsem se dneska koukal po siti, co s tou chybou "550 Overwrite permission denied" a zjistil jsem, ze v tom nejsem sam a ze je to pomerne casty problem... bohuzel zadne reseni jsem zatim neobjevil. jedine, co pomaha je smazat soubor a pak nahrat novou verzi... ale to je pri vetsim objemu nepouzitelne. nicmene vypada to, ze by problem mohl byt v FTP serveru... docetl jsem se napr. ze nektere servery nepovoluji defaultne overwrite... nevim, co se menilo, ale docela by me to zajimalo, co zpusobilo tento problem... taky jsem se pri hledani dostal do diskuze na host.sk, kde se pred tydnem objevil stejny problem - taky zatim zadne reseni... zvlastni, na dvou ruznych hostings se objevi ve stejnou dobu stejny problem... doufam, ze v tom nebudu sam a vyresi se to jinak fakt nevim, jak budu aktualizovat web...