prekroceni kvoty

Mam problem se strankami nasi kapely www.denjisa.aktualne.cz. Prekrocil jsem kvotu (myslim, ze ve velikosti prostoru to neni). Muzete mi sdelit, v cem je problem? Nase stranky obsahuji mp3, ktere jsou ale opravdu nasi kapely a jsou pouze v nasem vlastnictvi. Stranky neslouzi jako prekladiste, ale informace o nasi kapele.....
Muzete mi odpovedet?
Poriseni kvoty je vetsinou bud ze mas moc velkej download nebo upload...
Asi takhle: bylo by asi spravne napsat do podminek, ze nejake kvoty na prenos existuji, i kdyz soudny clovek pochopi, ze bez toho by to neslo.

Timto tedy odpovidam i Martinu S., na ktereho jsem opet zapomel, ze tady ty kvoty jsou momentalne nastaveny tak, ze pokud behem 2000s stahne z uctu vic nez 300M, system to posoudi jako podezrelou cinnost.
S tim, ze tam jsou nejake heuristiky, takze to cislo se muze zmensit i zvetsit, ale to jen ve vyjimecnych pripadech (tak 5% vsech uzivatelu).

Chapu rozcarovani cloveka, ktery ma na sve strance vse podle pravidel (coz si nejsem jisty, jestli zrovna Vas pripad) a neco podobneho se stane.

Myslim, ze je _nutne_ rozlisovat rozdil mezi placenym hostingem pro seriozni pouziti (firma, narocny jedinec) a pro zabavu nebo neprilis kriticke pouziti.
Diky za odpoved. Ale to znamena, ze kdyz se na moji stranku prihlasi vice jak deset lidi, vy to vyhodnotite, jako poruseni pravidel, kdyz si zacnou vsichni stahovat nase mp3?
Dale nerozumim vete - "ktery ma na sve strance vse podle pravidel (coz si nejsem jisty, jestli zrovna Vas pripad" - muzete mi to prosim vysvetlit?
Jak to chapu ja, tak tenhle free-hosting ma krome jineho take limity na datovy tok... prirovnal bych to k dial-up - tam proste za 1 s vice nez 56,6 kb neprotlacis... takze jak mira napsal, tady je limit 300 MB na 2000 s, coz je cca 150 kB/s (1200 kpbs nebo 1x rychlost CD), coz je docela rozumne... chces-li vetsi datovy tok, prejdi na placeny hosting. Bylo by vhodne to uvest i do podminek, jelikoz pro lidi, kteri maji na svych strankach napr. foto-galerii nebo vetsi zazipovane soubory (legalni), neni problem tento limit prekrocit.
diky miro za odpoved.

moje troska rozumu do mlyna ;-)
ze neco jako limity existuje, je snad jasne a jestli to nekomu neni, tak pri prechazeni na placeny hosting si dejte pozor na slovicko 'unlimited' - neomezene vam to NIKDO nemuze nabidnout (predstava, ze za 100kc jim tam budu delat 100GB< mesicne je sice lakava, ale imho nemozna)...

>Jak to chapu ja, tak tenhle free-hosting ma krome jineho take limity na datovy tok...

limity musi byt vsude. jde o to, zda se to resi omezenim mnozstvi prenesenych dat, nebo omezovanim sirky pasma. podle me je myslim lepsi prvni varianta (nebo to vhodne zkombinovat?), druha varianta by asi vedla k rejpani, ze je to pomale...

m.s.
2martin s.: taky bych rekl, ze ta prvni varianta (omezeni na mnozstvi prenesenych dat) je rozumnejsi a jednodussi na implementaci. jenom jsem uvedl pro srovnani, jake rychlosti prenosu pro jednoho uzivatele to odpovida a myslim, ze 1,2 Mbps je docela dost.
No rekl bych, ze hlavne kvuli fotogaleriim se delaji webove stranky. Text + hodne obrazku.
2Ondra: no ale to by tam muselo byt opravdu hodne obrazku... predpokladejme tech povolenych 50 MB + uzivatel by si je musel prohlednout vsechny behem te pulhodiny + muselo by to udelat behem te pulhodiny vice nez 6 uzivatelu (> 300 MB). takze i v tomto pripade je ten limit rozumne nastaveny... (pokud jsou ty udaje spravne)
Nojo, jenze ja mam na strankach script, ktery pri tom co si uzivatel postupne prohlizi fotoalbum se mu na pozadi dotahuji dalsi obrazky do cache, aby pak nemusel cekat na jejich zobrazovani. Ono se to da vypnout, ale cekam, kdy mi to prekroci limit

(je teda fakt, ze pak uz jsou obrazky v cache a nestahuji se uz nikdy, dokud uzivatel nevyprazdni Temporarly files)
imho pro slusne udelanou galerii by to melo stacit. pokud je tam jen nekolik fotek, tak je to bez problemu. a pokud tam jsou stovky, neda se predpokladat, ze nekolik uzivatelu se rozhodne ve stejnou chvili si je behem par minut stahnout fsechny :-) navic mira naznacil, ze je tam urcita heuristika, takze snad ten system pozna rozdil mezi 'prirozenym' trafficem a podezrelou cinnosti...

btw: pokud jsou nahledy rozume velke a 'citelne' (navstevnik pak nemusi na kazdej klikat), muzes se vejit do 'rozumnych' prenosu bez problemu...

m.s.
> Diky za odpoved. Ale to znamena, ze kdyz se na moji stranku prihlasi vice
> jak deset lidi, vy to vyhodnotite, jako poruseni pravidel, kdyz si zacnou
> vsichni stahovat nase mp3?

ja bych tomu tak nerikal - spise nez poruseni pravidel bych rekl zatizeni nevhodne na sluzbu zdarma - ale na tom vam asi tak nesejde
kazdopadne priciny a dusledky poruseni pravidel jsou popsany v pravidlech dostatecne - a toto tam neni

_nikdo_ vam nenabidne neomezene pasmo, tim vic ne zdarma, kdyz platite, jde jen o to, jak vysoke ty limity jsou

> Dale nerozumim vete - "ktery ma na sve strance vse podle pravidel (coz si
> nejsem jisty, jestli zrovna Vas pripad" - muzete mi to prosim vysvetlit?

nevidel jsem tam nejak ty bannery, ale mozna to je tim, ze nepouzivam flash takze jsem to neprochazel
tak jako tak by mi to bylo fuk - v prekladu: toto bude jen ve velmi vyjimecnych pripadech jedinou pricinnou zruseni uctu
Take jsem na stranky www.denjisa.aktualne.cz pridal zpravicku a zkusime prejit na vas placeny web (zrejme to byl i vas zamer). Ale velmi mne tato praxe od vas prekvapila, preferuji spise upozorneni predem atd. Ale toto preruseni mne velmi prekvapilo.
Hlavne z toho duvodu, ze vase sluzby jsem povazoval temer za dokonale a bezproblemove. Mnoho svych zakazniku jsem i premluvil k umisteni na vasich (i placenych) serverech...
No jo admine, teď Tě tady ukamenjou, žes to někam nenapsal :-(
Pavel Eisenhammer: No uprimne receno se moc nedivim, ze to prekracuje limit. Stranky jsou hodne narocne a podle netmonitoru to porad odnekad neco stahuje, dotahuje az po chvilce prohlizeni se to zacne merit na mega. Zkuste to optimalizovat.
2Pavel Eisenhammer: ale jinak stranky mate profesionalne udelane, pohlednou zpevacku a co jsem si stahl ukazku, tak i dobre zpiva :o)
to: ondra
Stranky sice jsou trochu narocnejsi (je to preci jenom flash), ale hodne veliky dil na to maji tito veci:

1) plugin flash player - pokud ho uzivatel nema
2) reklamu webzdarma
3) statistiku navrcholu.cz

a to, bohuzel, nemohu ovlivnovat....
Ale budu o tom premyslet, jak jeste zoptimalizovat grafiku.
to: vlcak
Diky za pochvalu. Proto stavime nasi image na zpevacce. Na koncertech jeji puvaby jeste vice vynikaji :-))))
Jeste jednou diky...
>2) reklamu webzdarma
>3) statistiku navrcholu.cz

ehhh, lol :-))) vyrazny vliv na datovy tok :-) zvlast, kdyz jsem ten baner nejak nemohl najit...

jen rejpu, nic ve zlem :-)

m.s.

btw: graficky je to pekne, technicke zpracovani je reseno imho ne prilis vhodne, ale je to vase vec, ze jste se tak rozhodly...