přepis souborů

nejdou mi přepisovat soubory přez FTP (atribut -644)
WinComd hlásí "chyba přenosu"
sláva, nejsem sám komu to zlobí, třeba se to přece jenom vyřeší - viz můj příspěvek "Overwrite permission denied!!!".

co jsem zjistil - není to nastavením práv u souboru (chmod ti nepomůže). občas to zlobí, občas ne. pravděpodobně je to nastavením FTP serveru - admin by moh prozradit, jestli ho neaktualizoval nebo nepřenastavoval a co vlastně za server používá, aby se o něm něco dalo zjistit + jestli není možné zapnout podrobné logování. odkazů na tento problém jsem na síti objevil dost, bohužel ani jedno řešení...

co pomáhá - smazat soubor a nahrát nový, ovšem... nic moc při větším množství souborů.

nevím, jak rychle se to vyřeší, ale mám v plánu si o víkendu napsat utilitku, která ten upload provede (metodou smaž starý, ulož nový), protože aktuální stav není přijatelný...
takze jsem to nyni schvalne vyzkousel u me:
win.comm.5.0 - pred prepsanim se me zepta a pak uploaduje... bez potizi

mozna zkus zmenit rezim prenosu? jinak me zatim nenapada nic genialne konstruktivniho... :-) treba to mira osvetli...

m.s.
ja mam sice wincom4.50, ale o tom neni... (taky se zepta a pak vyhodi overwrite error). stejny problem mam i kdyz se pripojuji pres konzoli... rek bych, ze v klientovi to neni.

mira to asi neosvetli, protoze uz to zkousel a u nej to funguje normalne. me to obcas taky funguje - kdyz si vytvorim testovaci soubor a pak ho zkusim prepsat... ale pokud prepisuji nejaky normalne pouzivany soubor, ktery uz tam mam nejaky patek, tak se objevi takhle chyba skoro vzdy.
> funguje - kdyz si vytvorim testovaci soubor a pak ho zkusim prepsat, ale...ktery uz tam mam nejaky patek, tak se objevi takhle chyba skoro vzdy.

??? zvlastni. to bude nejaka cerna magie :-)

prepnout ten rezim jsi urcite uz zkousel, ze. neni treba soubor, ktery se pokousis mazat prave zpracovavan? - to je asi malo pravdepodobna pricina. jeste by mohla byt pricina v prilis zaplnenem prostoru?

m.s.
no, cerna magie to asi nebude... :o) jenom zatim neznam vsechny okolnosti, ktere maji na vyskyt chyby vliv...

ale prave jsem objevil jak to obejit!!! zkusil jsem ve wincmd zaskrtnout "Upload in background (separate thread)" a pomohlo to! takze hotfix uz mam :o)

taky uz jsem uvazoval, ze vsechny zmeny prenesu do upload folderu a pak zpustim na webu stranku upload.php, ktera vsechny uploadovane soubory postupne projde, puvodni smaze a nahradi je novyma - taky by to asi fungovalo a ani by to nebylo prilis pracne.
konecne jsem na siti neco vycenichal... drive se vytvarely soubory s pravy -664, zatimco nyni s pravy -644... nekde jsem se docetl, ze tohle nastaveni prav muze zpusobovat zminenou chybu. mozna by stalo za to, to prenastavit zpet na -644...
ok, dal jsem tam umask 002, tak jsem zvedav, jestli to pomuze
pouzivame proftpd, momentalne tak tyden starou cvs verzi, takze predpokladam, ze to s tim bude nejak souviset, konfigurace zustala stejna
no, zkousel jsem to a soubory se stale vytvari s pravy -644, takze nevim...

nicmene na ten ftp server jsem se ptal proto, ze prave u proftpd jsem se setkal na siti s touhle poznamkou:

Some FTP servers don`t allow overwriting by default. If you use
proftpd for example, you need to add the following in the
proftpd.conf file:
<Directory /the/directory/in/question>
AllowOverWrite On
</Directory>

The setting is inherited by subdirectories (for Proftpd at least).

ale ocekavam, ze tohle je nastaveno spravne... tak jdu hledat dal, ale vypada to, ze ten upgrade cvs je pricinou - ocekavam totiz, ze stejnym zpusobem upgradoval i host.sk, na kterem se objevil stejny problem.
> no, zkousel jsem to a soubory se stale vytvari s pravy -644, takze nevim...

ops, ted uz jo

> AllowOverWrite On

jj, to tam mam uz par let ;-)
pokusim se to dnes odladit

jestli pouzivas icq a budes mit cas mi v tom pomoct - tim, ze bych tim napsal neco jako ted se zkus pripojit na IP ... port ... jestli to pujde - posli mi prosimte svoje cislo na mejl
ops... tak je asi neco spatne u mne, ale porad je tam ta -644

ohledne icq posilam emila...
jojo s tim prenasenim na pozadi to funguje
Mě funguje binární režim přenosu ve WinComd.