Seřazení podle datumu

čus lidi.. mam jeden problém. Mam databázi konzíků a tam mam datum přidání (datetime) a pak tam mam ještě pole kam píšou datum začátku koncertu ve tvaru 12.03.2004 atd. Potřebuju aby my to řadilo vzestupně.. Mě to řadí jenom podle prvního dvojčíslí. Poraďte mi please. Kdyžtak je to tady pro ukázku http://exploited.wz.cz/akce.php
<HTML>a pritom by jen stacilo kdybys sem poslal i strukturu te tabulky a pouzity SQL dotaz a vsiml by sis urcite sam, ze to neni jak pises:
mysql> desc akce;
<tt>
+-------------+-------------+------+-----+---------+-------+
| Field | Type | Null | Key | Default | Extra |
+-------------+-------------+------+-----+---------+-------+
| datum | varchar(15) | YES | | NULL | |
| jmeno | varchar(50) | YES | | NULL | |
| email | varchar(15) | YES | | NULL | |
| zkupina | varchar(50) | YES | | NULL | |
| misto | varchar(50) | YES | | NULL | |
| podrobnosti | varchar(50) | YES | | NULL | |
| zprava | varchar(50) | YES | | NULL | |
| datim | datetime | YES | | NULL | |
+-------------+-------------+------+-----+---------+-------+


SELECT * FROM akce ORDER BY datum DESC

</tt>

kdyby to nebylo jasne, to pole podle ktereho radis, je varchar!</HTML>
no jo přesně tak to mam.. já se v tom nevyznam. Takže to nemůže bejt Varchar? a co tedy? moc děkuju.
doporucoval bych INT a datum ziskat pomoci time()
pak jen ciselny vysledek z DB prevest na datum pomoci: date("d.m.Y", $row['datum']);
Potřebuju aby si tam zadal každej jinej datum toho koncertu. Když tam dam INT tak mi to ukazuje jen to první číslo (tzn. 12.06.2003 a ukazuje to jen 12). S tim pomocí time() - kam ho mam dát ten time?a jak mam z ty databaze z toho INT např teda 12 udělat podle tohodle date("d.m.Y", $row['datum']); zase datum?

Chtěl bych jednoduchou radu.Sem lama . Díks
vymyslel sem to takhle... dal jsem tam místo INT , timestamp(6) a je to v poho, ale ukazuje to 031205 (RRMMDD) a já bych chtěl aby to ukazovalo DDMMRR. De to nějak udělat?
No už to neřešte. Už sem na to přišel. Ale stejně díky za pomoc