Select z dvou tabulek.

Zdravim, potreboval bych poradit s nasledujicim probleme :
mam dve tabulky A a B, potrebuju vypsat `jmena` z tabulky A a k tomu prislusna `data` z tabulky B. Samozrejmne ze mam v tabulce B sloupec id_user kterej mne rika komu to pripada ale nevim jak vypsat ty to dve tak aby to moc nezatizilo servr. Jedine co mne napadlo je udelat normalni vypis jmen a ve whajlu udelat dalsi vypis `dat nezda dobrym resenim.
Diky
Otazka je , proc to mas ve dvou tabulkach...
select table1.blabla, table2.blablabla from table1, table2 where table1.username=table2.username
- neco takovyho?
Někdo psal LEFT JOIN. Někde jsem to tu viděl. Mrkni se po fóru....
<HTML>LEFT JOIN je dalsi varianta ale ja jeste nikdy pouzit nemusel</HTML>
tak uz jsem to vyresil, pomoci toho select tabulka.blabf jenze ja tam mam dva sloupe a maji dve stejny jmena nevite jak je rozlisit ?
<HTML>na tom nezalezi,neni v tom problem priste to napred zkus...

jinak delat: tabulka.nazev mi prijde dost zdlouhavy.. pouzivam zastupce:
SELECT A.email, B.id, A.heslo FROM tabulka1 A, tabulka2 B WHERE A.id=B.id AND A.jmeno='Franta' AND B.datum='nevim' .........</HTML>
Nekdy mi pripada, ze jsou lidi liny se podivat do manualu.. vsechno tam je vysvetleny i s prikladem, nevim, co je na tom tezkyho najit si to..
<HTML>dalsim resenim je pockat si tak pul roku na verzi 4.1 kde vnorene selecty budou</HTML>
LEFT JOIN jsem musel použít při připojování čtyř tabulek na pátou. Jinak jsem se nezbavil částečných kartézských součinů.

SELECT ...
FROM games NATURAL LEFT JOIN events, leagues, teams, teams2
WHERE ...