Obrazek v MySQL

Mám malinkatý dotaz, jak učinit, aby šlo přes formulář v php uložit obrázek do databáze MySQL a následně přes příkaz je na stánce v php dle potřeb zobrazovat. Je toto vůbec možné zde na mysql.webzdarma.cz nebo nikoli, jestli ano, tak prosím o radu jak na to ...
Zatím díky ...
<HTML>mozne to je ale nedelej to, tot jen ma rada</HTML>
Moc tomu nerozumim, ale urcite bych ukladal pouze odkaz na obrazek...
Moc jste me touto radou nepotěšili. Myslel jsem, že to bude lepší rada...
Mam prostě jeden problém, chci aby uživatel zadal u sebe v počítači do formuláře cestu k nějakému obrázku a aby se tento obrázek uložil buď to do databáze MySQL, kde se ukládají také sousisející informace k tomuto obrázku nebo ftp prostoru a do databáze MySQL by se uložila pouze cesta k tomuto obrázku společně s textovýma informacema ...
Asi je to trošku složitější oříček, ale myslím, že by to neměl být až tak velký problém ohledně realizace. Popřípadě by jste mi mohli zděliti, kde bych našel nějaké rady a informace, popřípadě způsob a popis jak toto učinit ...
Zatím díky ...
Nikdy neukladej obrazek primo do dbase, staci kdyz to jen zkopirujes na disk a do SQL ulozis cestu (alt, popisek a dalsi koniny):

Na strance, kde zadavas cestu k obrazku, ktery se ma nahrat do databaze:

<form action="neco.php" method="post" enctype="multipart/form-data">
<input type="file" name="Neco1" size="Neco2">
<input type="submit" name="Neco3" value="Neco4">
</form>

Bude tam klasicky textbox a vedle nej tlacitko po jehoz odkliknuti si vyberes obrazek, co mas na disku.
Neco.php pak bude obsahovat:

if ($Neco1_type == "text/plain" or $Neco1_type="text/html")
{
$ImgDir="img/"
$path=stripslashes($ImgDir.$Neco1_name); //to kvuli apostrofum
if (copy ($Neco1, "../".$path)) // Zkopirujeme obrazek na server
{ // a pokud se nahral, dame ho i do SQL
mysql($db, "INSERT INTO name VALUES ('', '$path', '$dalsi', '$koniny');");
}
echo "Picture ".stripslashes($Neco1_name)." uploaded.";
}
else
{
print "Picture $Neco1 not uploaded.";
}
}
else
{
print "File format error.";
}



Je to z meho vlastniho zdrojaku, takze:

1. klidne si to obslehnete
2. Neni to programatorsky 100% cisty.
Chybi mi tam nejaky ten strednik
<HTML><i>$path=stripslashes($ImgDir.$Neco1_name); //to kvuli apostrofum</i>

tohle jsem nejak nepochytil, IMHO file names nemuzou obsahovat apostrofy/uvozovky</HTML>
IMHO mohou.
http://rejpal.aktualne.cz/motors/img/info/Winkel moto's 1KL.jpg
isto ti to ide na wz ? ja len, ze safe_mode... pouzi radsej move_uploaded_file(), $_FILES...
Ach - PRAVDA! Kvuli WZ jsem to musel menit na move_uploded_file(). Ale na WZ jsem mel stejne jen pro otestovani, jak to bezi na skutecnem serveru...
jak to tedy lze udělat, aby se img uložil do db v podobě blob dat? ... já jsem to teď taky řešil ... prolezl jsem snad všechny stránky o php, ale nikde jsem nic nenašel ...

nakonec jsem to vyřešil tak, jak někdo tady psal ... do db uložím jen odkaz na img a vlastní img překopíruju na disk ... to je celekm v pohodě ... ale jak to udělat s tim uloženim do db, to fakt nevim ... zkoušel jsem img otevřít pomocí fce v php a její výsledek pak uložit do db ... nic ... ale když jsem pak na tuhle fci použil jinou fci, tak se mi ten img zobrazil, aniž bych použil tag IMG ... to bylo podovné :-)
WTF! A proč panebože chceš nahrat ten soubor do databáze? OMG, vždyť to je úchylárna! Prostě to nahraj na server a do db ulož jenom cestu, vždyť na stránkách máš taky jenom odkaz na obrázek a ne přímo obrázek vložený!
Admini, jestli se pokusí uložit obrázek do database, tak bych mu dal bezpodminecny delete :)