Rádio z mé IP

Když si na wz umístím komponentu, která je schopna přehrávat internetové rádio či TV z mého živého streamu porušuji tím nějak pravidla wz? Když by se stream skládal z mp3s stažených z mp3s.nadruhou.net
kde je uvedeno, že mp3s jsou legální a v případě nalezení nelegální mp3 to mám nahlásit adminům(ptz.tento server je důvěryhodný, avšak neodpovídá za soubory)odpovídám za soubory v tu chvíli já?
Čekla by mne za to nějaký postich, když stream je můj, ale mp3s jsou ztažené ze serveru, kde už neodpovídají za téže soubory?
Děkuji za co nejpřesnější odpověď, nerad bych se spálil.
Co já vím, tak zakázané je MP3 sem umisťovat ke stažení. Pokud pojede STREAM z tvého PC, a zde bude jenom jakýsi "odkaz" na něj, tak by se nic dít nemělo ... teoreticky ;)

Jinak bych ti ohledně těch MP3 doporučil nastudovat české zákony zabývající se českou problematikou (ani bych se nedivil, kdyby to OSA zakazovala)
1)
viz. podminky
>> Je zakazano <bold>publikovat</bold> jakýkoliv obsah, který je v rozporu se zákony ČR a mezinárodním právem, podporující rasovou či jinou nesnášenlivost, diskriminační, porušující autorská práva nebo poškozující dobré jméno provozovatele služby. Jedná se zejména o warez, erotický obsah a nelegální MP3.


takze i stream obsahujici nelegalni songy, je zakazany

2) streamming je docela zatez na server, to se tu taky nesmi (aspon ne podle podminek)

3) o legalnosti mp3s.nadruhou.net bych se hadal. to ze si tam napisou ze je to legalni, a ze to je na jinym serveru ti moc nepomuze. nelegalni je to porad
Díky za odpovědi. Vynasnažím se, abych nijak neporušoval zákony.
Mimochodem:Streaming nemůže být zátěž na server ve chvíli, kdy se o veškeré streamování stará můj počítač. Pokud vím, padá na to můj výpočetní výkon, což by nemělo vytvořit velkou zátěž na server...
Jinak se podívám na zákony pořádně zblízka.
Myslím, že jsem někde četl, že když do toho streamu nacpu vlastní legálně zakoupená CD, nikdo mi bránit nebude. S těmi mp3 to chápu. Nikdo mi nezaručí, že jsou legální(mp3 je od počátku brána jako masově ilegální formát, zkrátka stáhne si je každý...) Takže ještě jednou díky a budu opatrnější,pozornější.....
Ani "vlastní legálně zakoupená CD" nemohou být veřejně užívaná.

Toto píše (oblíbená) OSA:

"Prodejní cena kazety, desky nebo CD totiž nezahrnuje autorský honorář za jejich veřejné užití. Tyto nosiče jsou prodávány výlučně pro osobní potřebu a je to na nich i uvedeno. V okamžiku, kdy se rozhodnete veřejně užít hudební dílo z nosiče s využitím technického zařízení, je provozování této hudby podle autorského zákona považováno za veřejné a musí být uhrazeny autorské honoráře."

Důležité právní normy:

- autorský zákon č.35/1965 Sb. ve znění pozdějších předpisů
- občanský zákoník č.40/1964 Sb. ve znění pozdějších předpisů
- zákon č.237/1995 Sb., o hromadné správě autorských práv a práv autorskému právu příbuzných
- živnostenský zákon č.455/1991 Sb. ve znění pozdějších předpisů
- přestupkový zákon č.200/1990 Sb. ve znění pozdějších předpisů
- trestní zákon č. 140/1961 Sb. ve znění pozdějších předpisů (§ 152)
Také jsem to již četl a musím říct, že mne to poněkud uzemnilo. Naše zákony jsou v mnoha ohledech někdy až škodolibé vůči amatérským oborům. Mám ale spásný nápad, ktrý měl být uskutečněn původně. Na určitém portu bych přes windows media encoder začal vysílat. Ne však radio ale TV. Tento projekt by běžel již výhradně pod mojí produkcí. Nemám sice na sebe autorská práva, ale veškeré pořady a spoty jsem natočil sám, vlastní webkamerou, na vlastním pc. A občasné živé vstupy také nemůže mít někdo licencované, když je točím a přenáším já...
Tohle je už poslední a poněkud zoufalá šance rádoby pokoření českého zákona, ale myslím, že pokud proti tomu výslovně není WZ nemůže mi v tom nikdo bránit...
snad...
>> Nemám sice na sebe autorská práva,
te zbavili svepravnosti? :)

pokud jsi ty autorem, tak na to mas autorska prava. to rika ceskej zakon (aspon v tej dobre udelanej casti)
Myslel jsem to metaforicky ne doslova. Vyplývá z toho, že mi nikdo nemůže bránit vysílat neco co jsem vytvořil...
>> že mi nikdo nemůže bránit vysílat neco co jsem vytvořil...

pokud to nebude proti zakonu (urazka statu, hanobeni rasy,...) nebo urazka konkretni osoby, ktera by te pak zazalovala, tak ne. i kdyz se to nezda, tak nekd mi rikal ze prej tady v CR mame demokracii
Protizákoné věci já nepodporuju. Snažím se zákonům vyjít vstříc, ne je porušovat.
Mimochodem:Program chystaného streamu se točí kolem světa počítačů (Programování, Webdesign, Hardware, Software, Cenové srovnání, Webcasty o programování, Grafika...) prostě všechny ty praktické věci, na které narazíte jen v textové formě. Do programu zahrnuji také recenze všech profesionálních i amatérských her a programů. Nic víc, nic míň.
MatisS: pokud budeš vysílat sebou (nebo lidmi, kteří ti k tomu dali svolení) vytvořené věci (čili svoje skladby, svoje texty, etc...) tak si myslím, že bude vše v pohodě, ale OSA je nenažraná a ani bych se nedivil, kdyby se jí to nelíbilo. Teda ... pokud tě bude poslouchat sem tam někdo, tak se lidově řečeno "ztratíš v davu" a nikdo se o tebe moc zajímat nebude, protože z tebe nic nevytříská (o prachy jde přece až v první řadě, že?!), ale pokud by jsi měl rozjet něco většího, tak se stoprocentně najde někdo, kdo z tebe bude chtít vytřískat nějakou tu (tisící)korunu.
Pokud budeš ale chtít vysílat např. i cizí písničky, tak se zkus jen tak nenápadně zeptat OSy kolik by po tobě chtěli a výsledek dej vědět (ať se taky poučíme)