Informace k vypnutí blogovacího systému

Webzdarma • 02.11.2016

Pokud byly vaše stránky vypnuty v rámci plánovaného zrušení služby WZ blogu (dne 1.11. 2016), je zde několik možností jak pokračovat.
Můžeme vaši stránku dočasně zapnout - do pátku 4. 11. 2016. Požadavky na zapnutí stránek posílejte do e-mailu na podpora@webzdarma.cz.

Pokud svůj současný web chcete zachovat, je nutné postupovat podle tohoto návodu: Jak na zálohu . Podle toho postupu stáhnete statickou kopii do počítače (statické = již nebude v budoucnu možná editace stránek, stránky zůstanou ve stavu, v jakém byla provedena záloha).
Poté je nutné přihlásit se do svého účtu na webzdarma.cz a změnit služby do standardního režimu - kliknete na tlačítko "Zrušit a smazat WZ Blog a přejít na standardní program".
Na server nahrajte pomocí FTP nebo Správce souborů obsah statické stránky. Pokud toto splníte, bude váš blog i nadále dostupný, avšak jen v nezměnitelné podobě. Vytvoření statické zálohy a následné nahrání na webové stránky můžeme zajistit za vás za poplatek 100,- Kč bez DPH. v takovém případě nám pošlete požadavek na podpora@webzdarma.cz.

Chcete-li své stránky i nadále upravovat, je nutné webové stránky vybudovat znovu v redakčním systému. Můžete si zvolit třeba WordPress, který nabízíme s instalací na jedno kliknutí v administraci po přihlášení do účtu na webzdarma.cz. Musíte opět nejprve přejít na standardní hostingové služby a poté v sekci "WordPress" tento systém nainstalovat. Zde samozřejmě není nutná záloha původní webové stránky.

Po dni 4. 11. 2016 již nebude možné stránku vedenou na původním systému blog znovu aktivovat a obsah nebude možné dohledat.

Děkujeme za pochopení.
Tým webzdarma.cz