Jak vytvořím své stránky?

Podpora > Jsem zde poprvé > Jak vytvořím své stránky?
Web

Pro většinu uživatelů bude nejschůdnější cestou využít některého z tzv. WYSIWYG editorů (stránku tam tvoříte způsobem jaký znáte z textových procesorů jako je například Microsoft(R) Word atp. Pokud tedy vlastníte některý z takových programů (např. zmíněný Word nebo Frontpage od téže firmy, z volně šiřitelných například StarOffice), stačí při ukládání stránky zvolit formát HTML a soubor uložit někam na pevný disk. Některé programy nabízejí i možnost uložení přímo na server pomocí protokolu FTP.
Zkušenější uživatelé mají situaci jednodušší, stačí jakýkoliv z editorů (tzn. programů schopných ukládat editovaný text jako prostý text) a mohou se pustit do díla. Lehký začátek je zde vykoupen větší pracností tvorby stránek. Pokud ale chcete, aby Vaše stránky vypadaly přesně tak, jak chcete, není jiné možnosti než se naučit jazyk HTML a tvořit stránky tímto způsobem.

Pro tvorbu webových stránek dále doporučujeme programy jako PSPad Editor (ke stažení http://www.pspad.com/cz/download.php) či SublimeText (ke stažení https://www.sublimetext.com/3)

Velice zajímavou alternativou pro tvorbu svých vlastních webových stránek je využití redakčního systému Wordpress (více informací ZDE).


Důležité: Je nutné pojmenovat úvodní stránku jako index.html nebo index.php (přesně takto, záleží i na velikosti písmen).