Jak získat z db proměnou?

Je to velice banální, ale právě s SQL začínám...
Nicméně:
Předpokládejme, že je vytvořeno spojení s db serverem.
V db je tabulka users, v ní je sloupec login a color.
Chci dostat do proměnné $color to, co je v sloupci color, když je hodnota login na stejném řádku v proměnné $login...
<HTML>halo, kdo je tam?</HTML>
<HTML>no dobra, k veci: RTFM
tohle musi byt videt uz z prvni ukazky kodu v dokumentaci php (kapitola funkce mysql)</HTML>
Koukam, ze se rozmahaji nicky typu '.', ',', atp. :-)
No, Sojkovec...Chvástání, to ti de, ale že bys napsal řešení, to ne...
Mira: To je sice pěkné, ale anglicky moc neumím
Myslim, ze ti to Mira napsal snad dost jasne...

Abys nerekl, ze se porad chvastam (BTW kde?):
Pripojit se k DB, to snad zvladnes, takze
$a = mysql_query("select color from users where login = '$login'");
$b = mysql_fetch_array($a);
$color = $b['color'];
<HTML>no jestli je pro tebe problem najit kapitolu o mysql v dokumentaci k php tak to pak nevim

http://cz.php.net/manual/cs/ref.mysql.php</HTML>
Tam jsem byl, ale moc přehledné to nebylo...
A co bys cece chtel? IMHO je to naprosto prehledny + poznamky dole, v tech se taky casto dost dovis..
Dejte tomu ze mas tabulku user a dva sloupce, login a color a chces dat do promene color tam kde je login treba "pepa"..

$sql = MySQL_Query("SELECT `color` FROM `user` WHERE `login` LIKE \"pepa\"");
$color = MySQL_Result($sql, 0, 0);
To Sacred Empire:
Děkuju moc!
Ten skript od Sojkovce samozřejmě nefungoval... :-/
Ale TVŮJ smaozřejmě funguje!
jeste bych uprasenil
$promena = MySQL_Result($sql, radek, sloupec);

>/]
>> Ten skript od Sojkovce samozřejmě nefungoval...

Samozrejme fungoval, nemysli, ze jsem ho neodzkousel, nez jsem ho postnul :/
Já to taky zkoušel, nemysli, že jsem jen čekal na další radu, protože Tě nemám zrovna v oblibě... nefungoval
Me vetsina lidi, co me zna, nema v oblibe, tak si nemysli, ze jsi nejaka vyjimka :/
Čárko - nenavážej se do Sojkovce, na veřejném prostranstvím to není moc slušné. do veřejného prostranství počítám i internetová diskusní fóra. tak možná tobě to nefunguje a co? hlavní je, že se ti snažil pomoct a ty se mu odvěčíš jak ... začneš mu nadávat. od tebe je to teda moc pěkný... když seš tak chytrej, tak si sám pomocí logiky a rovnic sám odvoď ten tvůj čítač proměnných z databáse.

btw. než mi začneš nadávat, že strkám nos do cizích věcí ... je to moje práce, několikrát jsem málem na to doplatil, ale když přitom má přijít o krk nebo o pověst jiný člověk, rád nabídnu svou pověst a klidně i krk.
<HTML>no to je mazec
anonyme, vis co?
neser</HTML>
tyhle lidi mam rad .. kdyz uz neco chci tak je slusny projevit aspon trochu snahu a ochotu spolupracovat a ne jen nadavat ze to nejde