dotaz

Prosím, mám takový problém ......
Mám tabulku s výsledky turnajů, a potřebuju dotaz, který by mi sečetl 4 nejlepší výsledky každého hráče a seřadil je podle velikosti - nevím jak na to. Dík
SELECT vysledky FROM table_turnaje ORDER BY vysledky DESC LIMIT 4
Tohleto jenom vybere 4 nejlepší výsledky, ale já potřebuju aby to u každého hráče sečetlo 4 nejlepší výsledky.
Dík
V té tabulce mám vlastně - id hráče, jméno, umístění na turnaji, číslo turnaje, body za umístění.
ORDER BY SUM(body_za_umisteni) DESC LIMIT 4
blbost .. tohle secte vsechno ;-)
Takže ty tam máš ty hráče vícekrát?
Nevime, jak ta tva tabulka vlasten vypada.. Presne ani nerozumim, co chces...
secist pro kazdyho cloveka body a seradit cloveky od toho kerej jich ma nejvic .. jestli to chapu dobre
Omlouvám se, že odpovídám pozdě.
Jo, každého hráče mám v té tabulce několikrát (záleží kolika turnaju se zúčastnil). U každého hráče je číslo karty, podle které potom můžu údaje seskupovat, potom je tam umístění toho hráče na tom kterém turnaji, číslo turnaje, a body které získal tzn. když chci zjistit celkový počet bodů u každého hráče tak dotaz je:

SELECT karta, jmeno, SUM(body) AS 'celkem' FROM tabulka GROUP BY karta ORDER BY celkem

No jo, ale problém je v tom, že hráčům se do celkového žebříčku započitávají jen 4 nejlepší výsledky tzn.:

Jeden hráč se zůčastní 8 turnajů, tak bude mít v tabulce 8 záznamů a já potřebuju z těch osmi vybrat 4 nejlepší, sečíst je a potom hráče seřadit -
mám pocit, že musím spojit dva dotazy - jeden asi s funkcí MAX a ten druhý s funkcí SUM. Nevím.

Doufám, že je to srozumitelné...

Díky
Můžu mít na tomhle mysql více databází pokud ano, tak jak je přidám.
Konkrétně by mi šlo o to ji importovat ze souboru *.sql

Dík
Pro soucet:
SELECT SUM(body) FROM tabulka WHERE hrac = 'konkretni_hrac' ORDER BY body DESC LIMIT 4

Vytazeni tech hracu:
SELECT hrac, dalsi_udaje, atd FROM tabulka WHERE hrac = 'konkretni_hrac' ORDER BY body DESC LIMIT 4

Jednou ziskas pro hrace ten soucet, pak vypis jeho 4 nejlepsich zapasu od nejlepsiho k nejhorsimu..

Jestli ani tohle neni ono, jsem s rozumem v koncich :)