Heslo

Dá se dát heslo na stránku ?
Ano
a můžeš mi prosimtě sdělit jak :), moc dík
Stačilo se zeptat hned.

1. Jednoduché: .htaccess a .htpasswd
2. Složitější, ale větší možnosti nabízí vlastní skript v PHP (a hesla uložená v MySQL).

Obojí se tady už mnohokrát řešilo. Prohledej zdejší fórum, případně použij google.com
dík, ale já tomu moc nerozumim a jak sem hledal v diskuzi tak tomu taky moc nee
Mě jde o to abych na web dal heslo a né heslo do administrace, jako že někdo by si do vyhledávače napsal ten web a tam by se otevřelo okno aby se tam vložilo heslo.
Já tomu vůbec¨nerozumim ;-(
"já tomu moc nerozumim" tak to radši nech na pokoji ;)
Heslo jde dát na stránky hned několika způsoby:
1) pomocí .htaccess a .htappwd , jak radil zbi
2) pomocí PHP (session, Header, ...)

Ale na oboje je potřeba alespoň nějaká znalost práce s PHP/serverem/webovými stránkami.

Pokud tedy opravdu chceš něco zaheslovat, zkus
google://zaheslování stránek v PHP
nebo
google://použití .htaccess a .htpasswd
atd ...
jj dík moc
Newíte někoho kdo by mě to mohl udělat kdybych mu dal heslo a aby to nezneužil :)
"Newíte někoho kdo by mě to mohl udělat kdybych mu dal heslo a aby to nezneužil :)" - sám? Riziko zneužití minimální:D
dík za tip
<HTML>Zkus si přečíst http://jary.borec.cz/html/access02.php, zaheslování pomocí htaccess je tam pěkně popsáno (Ochrana stránek heslem). Možná si nejdřív přečti i první díl.</HTML>
Mno jako už to trochu začínám chápat jenže enwim co furt myslí tim souborem jestli indey nebo nee.
soubory .htaccess a .htpasswd jsou soubory bez názvu, pouze s příponou. Vytvoř si je třeba v Poznámovém bloku a při ukládání dej "Všechny soubory" (nebo jak to tam je), jinak se ti soubory uloží jako .txt a ve Windown je už nepřejmenuješ.
dík, ale co mám přesně napsat do toho poznámkovýho bloku ? :)
soubor .htaccess:
----------------------
AuthUserFile /3w/xf.cz/n/ninth-b/tajna-slozky/.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Restricted Area"
require valid-user

soubor .htpasswd:
-----------------------
uzivatel:encryptovane-heslo

Oba soubory nahrej so slozky "tajna-slozka". Pro encryptování hesla použij například tento link: http://www.flash.net/cgi-bin/pw.pl
Takže ten první soubour má vypadat takle ?

AuthUserFile /3w/xf.cz/n/ninth-b/tajna-slozky/.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Restricted Area"
require valid-user
a mám ho uložit pod ménem .htaccess

A ten druhej

Uzivatel:www.flash.net/cgi-bin/pw.pl-to mí heslo
A ten mám uložit pod ménem .htpasswd ?
když tak já sem dám svoje icq
>> DK: nechceš se třeba na ten link podívat? Zadáš tam do formuláře jméno a heslo, a vyhodí ti to řádek, kterej pak vložíš do .htaccess

Těch password-encrypteru existuje hafo víc, myslím, že jeden má aj Rellik na http://firstpage.wz.cz

Nezapomeň, že oba soubory musíš mít v té složce, kterou chceš zaheslovat. A nemusí se nutně jmenovat "tajna-slozka" :-)

haccess si pochopil správně.
Promiň, překlep. >> vyhodí ti to řádek, kterej pak zadáš do .HTPASSWD <<
Sorry ;-)
Takže sem si udělal složku potom se do ní vložil : .htaccess
AuthUserFile /3w/xf.cz/n/ninth-b/tajna-slozky/.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Restricted Area"
require valid-user

potom se do ní vložil : .htpasswd
uzivatel:encryptovane-heslo

Mno a potom se do tý složky hodil webovej soubor we wordu kterej sem chtěl zakódovat a nic
Mám to uložit takle

AuthUserFile /3w/xf.cz/n/ninth-b/tajna-slozky/.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Restricted Area"
require valid-user

nebo takle

soubor .htaccess:
----------------------
AuthUserFile /3w/xf.cz/n/ninth-b/tajna-slozky/.htpasswd
AuthType Basic
AuthName "Restricted Area"
require valid-user
a když to vložim do hlavní ho adresáře tak se mě at stránka nevotře a napíše to tam


Chyba 500 - Chyba na straně serveru

Při zpracování požadavku došlo k chybě. Příčinou je zřejmě špatné nastavení v souboru .htaccess


Internal server error

The server encountered an internal error or misconfiguration and was unable to complete your request.
A) je správně

V prohlížeči napiš odkaz přímo na ten webový soubor (něco jako: http://ninth-b.xf.cz/tajna-slozky/soubor.html). Pokud máš všechno správně, vyběhne okno s požadavkem a přihlášení.

PS. webový soubor ve Wordu?
Mno já sem to dal do hlavní ho adresáře a to sem tak chtěl aby se mi zakódovala celá stránka a né jenom jeden soubor
Mno tak se zadal tu mou adresu a vyjelo mi tam okno - Restricted Area - to s těma klíčkama, tak sem tam zadal to uživatelský méno a to heslo, ale nechce mě to pustit dál

P.S ty stránky dělám we wordu :)
Nevím nakolik pozorně jsi čelt ty návody.
1. .htacces zakóduje vždy ten adresář, kde se nachází
2. To okno je právě to, kde napíšeš jméno a heslo a pokud to je správně, tak tě to pustí dál
3. Pokud tě to dál nepustí nastala některá z těchto chyb (nebo více najednou):
- špatné jméno
- špatné heslo
- špatný odkaz na .htpasswd
- špatný formát souboru .htpasswd (hlavně zakryptované heslo)