Fórum > Blog > Jde udělat fixní pozadí celé stránky (html) ?

Jde udělat fixní pozadí celé stránky (html) ?

Autor: wikman
Datum: 13.6. 2014 12:57
Dobrý den, rád bych se pustil do designování mýho blogu, ale je to trošičku závislé na již zmíněném pozadi. Pročítal jsem fórum křížem krážem, ale nikde se toto asi ještě neřešilo, pokud ano omlouvám se - nevšiml jsem si. 

Jedná se mi o toto :

HTML{
overflow-y:scroll;  /*- zkusil jsem i variantu, kdy jsem owerflow nepoužil.*/
background: url("data/img/bg2.jpg") no-repeat center center fixed background:#424b5a;
-moz-background-size: cover;
-webkit-background-size: cover;
-o-background-size: cover;
background-size: cover;
margin-left:0px auto;
margin-right:0px auto;
height:100%;
width:100%;
}

Nevím, jestli jsem neudělal chybu při uploadu obrázku nebo při zadávání cesty. Taky nevím, jestli je velký problém v uvozování cesty k souboru, protože ke změně nedošlo ani po použití různých typů uvozovek. Tuším, že bude problém mezi židlí a klávesnicí, ale netuším co je špatně. Nebo , že by tuto možnost blogy nepodporovaly?

Děkuji za rady.
Autor: Tomík
Datum: 13.6. 2014 14:48
Chyba je při zadávání cesty. Ani se nedivím. Bez přesnějšího popisu nebo znalosti se v tom člověk nevyzná.

Uživatelský styl se nachází na stejné úrovni jako datové soubory. Takže ve tvém případě stačí vyhodit to data/.

http://b.wz.cz/st/m/michalviktora_wz_cz/main_cache.css?1402655606
http://b.wz.cz/st/m/michalviktora_wz_cz/img/bg2.jpg

Případně bys mohl zadat absolutní adresu http://michalviktora.wz.cz/data/img/bg2.jpg
Autor: wikman
Datum: 13.6. 2014 23:25
No , takže problém je vyřešen, tvoje rada by bezpochyby pomohla resp. nebylo by jí třeba, kdybych nepovažoval onu bílou barvu v pozadí stránky jako defaultní, a tudíž nečekal, že se hned vykreslí obrázek! Móc krásná podlost od tvůrců ( ;-) ) . z body, které mělo 100% width jsem odstranil background:#F9E7E5; no a co se nestalo .. na pozadí mám pic, co jsem chtěl ... stále mi však pořádně nedochází , jak je to s adresářem data/ ... v něm je vlastně co? - to co jde přes admin rozhraní, nebo jen obrázky .. (píšu to zde, protože ještě nevím, ale jdu pohledat a počíst si )...  nic méně díky a doufám, že mé zjištění se bude někomu hodit ..
Autor: Tomík
Datum: 14.6. 2014 10:57
Já blog nepoužívám, tak jsem odpovídal jen do prázdna podle hotového zdrojáku na stránce a jen tu konkrétní část.
To není podlost, ale spíše nevědomost uživatele. Pokud už je hotový nějaký styl a uživatel má možnost něco z toho změnit, tak by měl umět z toho hotového vyčíst potřebné informace i strukturu a dokázat z toho změnit tu správnou hodnotu. A ne slepě upravit jen to, co si myslí, že chce upravit. CSS je přepisovací. To znamená, že co je dole v zápisu, to má přednost. A pak ještě přednost má to, co je v popředí. Třeba mi už na začátku bylo divný, že pozadí dáváš do HTML, když by správně měl být až v BODY, případně v hlavním layoutu. HTML je úplně ten vzadu, tudíž by ses neměl divit, že BODY se svým background ho zaslepil.

Blog má vlastní soubory a cesty, do kterých uživatel nemůže zasahovat. Proto je to blog, kde největší starosti je jen, jak napsat článek ;). Jenže uživatel si potřebuje nahrát i své soubory (obrázky, dokumenty apod). Proto existuje adresář data. Nahrává se tam skrze FTP. Jenže adresář data je tak nějak virtuální. V FTP není vidět (po přihlášení je to ono data). Je vidět jen přes url: http://michalviktora.wz.cz/data/. Přes FTP si tam vložíš obrázek a ten je pak přístupný právě přes tuto adresu. Nic víc. To co jsem uvedl, je jen pro případ, že si chce někdo hrát v CSS.
Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace